14:30  ,  22 հունվարի, 2019
Վնասվածքից վերականգնվող Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է խաղադաշտ վերադառնալ իր նախկին ակումբ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» դեմ գավաթային խաղում, հաղորդում է Evening Standard-ը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպանը հունվարի 10-ին վերսկսել է մարզումները վնասվածքից հետո եւ մոտ է ընդհանուր խումբ վերադառնալուն: «Արսենալն» ու «Մանչեսթեր Յունայթեդն» Անգլիայի գավաթի խաղարկության 1/16 եզրափակիչում կհանդիպեն հունվարի 25-ին:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 21-ին ծննդյան 30-րդ տարեդարձը նշած Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածք էր ստացել «Տոտենհեմի» դեմ Անգլիական լիգայի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչի խաղում, որը կայացել է դեկտեմբերի 19-ին:

14:30  ,  22 января, 2019
Восстанавливающийся от травмы Генрих Мхитарян может вернуться на поле в кубковом матче против своего бывшего клуба «Манчестер Юнайтед», сообщает Evening Standard
Полузащитник сборной Армении и лондонского «Арсенала» 10-го января возобновил тренировки после травмы и вскоре должен вернуться в общую группу команды. «Арсенал» и «Манчестер Юнайтед» встретятся в рамках 1/16 финала розыгрыша Кубка Англии 25-го января.
Напомним, что Мхитарян, который 21-го января отметил свое 30-летие, получил перелом малоберцовой кости правой лодыжки в прошедшем 19-го декабря матче Кубка английской лиги против «Тоттенхэма».