12:10  ,  15 հունվարի, 2019
Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում «Հյուսթոնը» սեփական խաղահրապարակում 112:94 հաշվով ուժեղ է գտնվել «Մեմֆիսից»:
Հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ է ճանաչվել «Հյուսթոնի» առաջատար Ջեյմս Հարդենը, որ հավաքել է 57 միավոր:
Ամերիկացի բասկետբոլիստը 30-ից ավելի միավոր հավաքեց 17-րդ խաղում անընդմեջ եւ այդ ցուցանիշով գերազանցեց «Լեյքերսի» լեգենդար բասկետբոլիստ Կոբի Բրայանտին, որը 2003 թվականին նման արդյունքի հասել էր 16 խաղերում անընդմեջ: 29-ամյա Հարդենը կրկնեց Էլջին Բեյլորի ու Ուիլտ Չեմբերլենի ռեկորդը:
Խաղային օրվանից հետո NBA-ի պաշտոնական ալիքը ներկայացրել է լավագույն դրվագների տասնյակը, որը գլխավորում է «Բոստոնի» խաղացող Ջեյլեն Բրաունը:

12:10  ,  15 января, 2019
В очередном туре регулярного чемпионата Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) «Хьюстон» на своем поле обыграл «Мемфис» со счетом 112:94.
Самым результативным баскетболистом встречи признан лидер «Хьюстона» Джеймс Харден, набравший 57 очков.
Американский баскетболист набрал не менее 30 очков в 17 матчах кряду. По этому показателю он побил рекорд легендарного баскетболиста «Лейкерса» Коби Брайанта (в 16 играх подряд). Брайант установил рекорд в 2003-м году. 29-летний Харден повторил рекорды Элджина Бэйлора и Уилта Чемберлена.