13:48  ,  11 դեկտեմբերի, 2018
«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ Էռնեստո Վալվերդեն անդրադարձել է ֆրանսիացի կիսապաշտպան Ուսման Դեմբելեին, որն օրեր առաջ դարձյալ խախտել էր ակումբային կարգապահության կանոնները: «Էսպանյոլի» դեմ Իսպանիայի առաջնության 15-րդ տուրի հանդիպման (4:0) հաջորդ օրը Ֆրանսիայի հավաքականի 21-ամյա ֆուտբոլիստը քնած էր մնացել եւ 2 ժամ ուշացումով ներկայացել ակումբի մարզմանը:
«Կփորձենք այդ հարցը լուծել ակումբի ներսում: Դա նոր իրավիճակ չէ, եւ կփորձենք օգնել խաղացողին:
Դեմբելեն օգուտ է բերում թիմին: Ցանկանում ենք նրան օգնել ամբողջովին բացահայտել իր ներուժը, որը նրա մոտ շատ մեծ է: Ուսմանը կարող է շատ բան, երբ լավ է մոտիվացված»,- մարզիչի խոսքը մեջբերում է Mundo Deportivo-ն:
Հիշեցնենք, որ դա առաջին դեպքը չէ, երբ Դեմբելեն խախտում է կարգապահությունը: Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի վերջին՝ 6-րդ տուրում «Բարսելոնան» դեկտեմբերի 11-ին կընդունի Լոնդոնի «Տոտենհեմին»: C խմբի 5-րդ տուրից հետո «Բարսելոնան» 13 միավորով ապահովել է առաջին տեղը, «Տոտենհեմն» ու իտալական «Ինտերն» ունեն 7-ական միավոր, իսկ հոլանդական «ՊՍՎ Էյնդհովենը»՝ 1:

13:48  ,  11 декабря, 2018
Главный тренер «Барселоны» Эрнесто Вальверде прокомментировал очередное опоздание французского полузащитника команды Усмана Дембеле на тренировку.
На следующий день после победы над «Эспаньолом» (4:0) в матче 15-го тура чемпионата Испании чемпион мира в составе сборной Франции проспал и прибыл на базу с 2-часовым опозданием. Дембеле провел тренировку по индивидуальной программе.
«Постараемся решить этот вопрос внутри команды. Это не новая ситуация, постараемся помочь игроку и не «выносить сор из избы».
Усман приносит пользу команде. Мы хотим помочь Дембеле полностью раскрыть свой потенциал, поскольку видим, что у него огромный потенциал. Он способен на многое, когда хорошо мотивирован»,- приводит слова Вальверде Mundo Deportivo.
11-го декабря «Барселона» примет лондонский «Тоттенхэм» в матче заключительного, 6-го тура группового этапа. Перед последним туром каталонская команда обеспечила себе выход в плей-офф с первого места.