21:23  ,  19 նոյեմբերի, 2018
Իսպանական Լա Լիգայի նախագահ Խավյեր Տեբասը դարձյալ պահանջել է Ֆրանսիայի չեմպիոն ՊՍԺ-ին եւ Անգլիայի չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթիին» հեռացնել Չեմպիոնների լիգայից ֆինանսական արդարության կանոնները խախտելու համար: Նա մեկնաբանել է Football Leaks-ի տվյալները, որոնց համաձայն ՈւԵՖԱ-ն անտեսել է խախտումները եւ չի պատժել երկու հարուստ ակումբներին:
«Դեռ երկու տարի առաջ եմ ասել, որ ՊՍԺ-ն ու «Մանչեսթեր Սիթին» խարդախություններ են անում: Դա ինձ չի զարմացրել: ՈւԵՖԱ-ն պետք է իրական քայլեր կատարի այդ ուղղությամբ: Դա նաեւ ցույց է տալիս, որ ֆուտբոլային աշխարհն ու ենթակառուցվածքը անկատար են: Այդ թիմերին պետք է պատժել: Եթե նրանք հեռացվեն Չեմպիոնների լիգայից, բոլորը կհասկանան, որ այդ կանոնները պետք է լուրջ ընդունել»,- Տեբասի խոսքը մեջբերում է Goal.com-ը:
Նախկինում Տեբասը հայտարարել էր, որ ՊՍԺ-ն ու «Մանչեսթեր Սիթին» արաբ սեփականատերերի միջոցով ստանում են պետական աջակցություն եւ այլանդակում են համաշխարհային ֆուտբոլը:

21:23  ,  19 ноября, 2018
Президент испанской Ла Лиги Хавьер Тебас вновь потребовал исключить чемпионов Франции и Англии ПСЖ и «Манчестер Сити» из Лиги чемпионов за нарушение правил финансового фэйр-плей. Он прокомментировал информацию Football Leaks, согласно которой УЕФА закрыл глаза на нарушения и не наказал два состоятельных клуба.
«Еща два года назад я сказал, что ПСЖ и «Манчестер Сити» действуют не по правилам. Это не удивило меня. УЕФА должен предпринять необходимые меры. Эти клубы должны быть наказаны. Если они будут исключены из Лиги чемпионов, все поймут, что эти правила должны быть восприняты всерьез»,- приводит слова Тебаса Goal.com.
Ранее Тебас заявил, что ПСЖ и «Манчестер Сити» с помощью арабских владельцев пользуются государственной поддержкой.