12:59  ,  5 նոյեմբերի, 2018
Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում «Լոս Անջելես Լեյքերսը» տանը 107:121 հաշվով պարտվել է «Տորոնտոյին», որն առաջին քառորդում հաղթել է 25 միավորի առավելությամբ (42:17):
Հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ է ճանաչվել «Տորոնտոյի» խաղացող Սերժ Իբական, որը հավաքել է 34 միավոր: «Լեյքերսի» նորեկ Լեբրոն Ջեյմսը վաստակել է 18 միավոր:
Խաղային օրվանից հետո NBA-ի պաշտոնական ալիքը ներկայացրել է լավագույն դրվագների տասնյակը, որը գլխավորում է «Ֆինիքսի» խաղացող Դեւին Բուքերի հաղթական նետումը «Մեմֆիսի» դեմ խաղի վերջին վայրկյաններին:

12:59  ,  5 ноября, 2018
В очередном туре регулярного чемпионата Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) «Лос-Анджелес Лейкерс» со счетом 107:121 дома уступил «Торонто», который после первой четверти вел в счете с разницей в 25 очков - 42:17.
Самым результативным баскетболистом игры был признан игрок «Торонто» Серж Ибака, набравший 34 очка. Новичок «Лейкерс» Леброн Джеймс набрал 18 очков.
По итогам игрового дня пресс-служба NBA представила десятку лучших эпизодов дня, которую возглавляет победный бросок игрока «Финикс» Дэвина Букера на последних секундах поединка с «Мемфис».