10:11  ,  19 հոկտեմբերի, 2018
Մյունխենի «Բավարիայի» ղեկավար Կարլ-Հայնց Ռումենիգեն եւ մարզական տնօրեն Հասան Սալիհամիջիչը հոկտեմբերի 19-ին հրավիրել են մամուլի ասուլիս, որի ժամանակ սպասվում է թիմի գլխավոր մարզիչի պաշտոնում ֆրանսիացի Արսեն Վենգերի նշանակման մասին հայտարարություն, հաղորդում է գերմանական Bild-ը:
Վենգերը հայտարարել էր, որ մտադիր է վերսկսել մարզչական գործունեությունը հունվարի 1-ից: Նա Լոնդոնի «Արսենալից» հեռացել էր անցած մրցաշրջանի ավարտից հետո:
Գերմանիայի ընթացիկ առաջնությունում «Բավարիան» խորվաթ Նիկո Կովաչի գլխավորությամբ ընթանում է 6-րդ տեղում՝ առաջատար Դորտմունդի «Բորուսիային» զիջելով 4 միավոր: Չեմպիոնների լիգայում մյունխենյան թիմը երկու տուրից հետո 4 միավորով երկրորդն է E խմբում: «Բավարիան» արդեն չորս հանդիպում հաղթանակ չի տարել:

10:11  ,  19 октября, 2018
Председатель правления мюнхенской «Баварии» Карл-Хайнц Румменигге и спортивный директор Хасан Салихамиджич 19-го октября созвали пресс-конференцию, в ходе которой ожидается назначение француза Арсена Венгера на пост главного тренера команды, пишет Bild.
Ранее Венгер заявил, что собирается возобновить тренерскую карьеру с 1-го января. Французский специалист покинул пост наставника «Арсенала» по окончании прошедшего сезона.
Под руководством 46-летнего хорвата Нико Ковача, возглавившего «Баварию» этим летом, мюнхенская команда находится на 6-м месте в чемпионате Германии и отстает от лидирующей дортмундской «Боруссии» на 4 очка. В Лиге чемпионов мюнхенцы с 4-я очками после двух туров находятся на втором месте в группе Е. «Бавария» не выигрывала на протяжении четырех матчей.