11:33  ,  17 հոկտեմբերի, 2018
Ֆուտբոլի Մակեդոնիայի հավաքականի եւ իտալական «Ջենոայի» հարձակվող Գորան Պանդեւը մեկնաբանել է Երեւանում տեղի ունեցած Ազգերի լիգայի չորրորդ տուրի խաղում Հայաստանի թիմից կրած պարտությունը:
«Մենք 11 մետրանոցի իրավունք չստացանք Բարդիի նկատմամբ մաքուր խախտումից հետո: Կարծում եմ, որ Տրայկովսկու դեմ պայքարում եւս կար կանոնների խախտում ու 11 մետրանոց: Անկախ ամեն ինչից, ես վստահ եմ, որ մենք հաղթելու ենք խմբում: Գուցե լավ է, որ պարտվեցինք հիմա, այլ ոչ Ազգերի լիգայի փլեյ-օֆֆում: Ինձ դուր չեկան մրցավարական որոշումները, սակայն այլեւս չեմ ցանկանում խոսել այդ մասին»,- Պանդեւի խոսքը մեջբերում է gol.mk-ն:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի «Հանրապետական» ստադիոնում կայացած խաղում Հայաստանի հավաքականը խփել էր 4 անպատասխան գոլ՝ տանելով առաջին հաղթանակն Արմեն Գյուլբուդաղյանցի գլխավորությամբ: Հանդիպումը սպասարկել էր Շվեդիայի մրցավարական անձնակազմը՝ 41-ամյա Մարտին Ստրյոմբերգսոնի գլխավորությամբ:
Այդ հաղթանակից հետո հայկական թիմը վաստակեց 6 միավոր եւ երկրորդն է D դիվիզիոնի չորրորդ խմբում: Խմբի առաջատար Մակեդոնիան ունի 9 միավոր: Ջիբրալթարն ունի 6 միավոր, իսկ Լիխտենշտեյնը՝ 3:
Հայաստանի եւ Մակեդոնիայի հավաքականիների միջեւ առաջին շրջանի խաղում մակեդոնացիները տնային հաղթանակ են տարել 2:0 հաշվով: Հոկտեմբերի 13-ին Հայաստանի հավաքականը Երեւանում նվազագույն հաշվով պարտվել էր Ջիբրալթարի հավաքականին, որն իր պատմության մեջ առաջին հաղթանակը տարավ պաշտոնական խաղերում:
Հայաստանի հավաքականն Ազգերի լիգայի խմբային փուլի վերջին 2 խաղերը կանցկացնի նոյեմբերի 16-ին ու 19-ին՝ հյուրընկալվելով Ջիբրալթարին ու Լիխտենշտեյին:

11:33  ,  17 октября, 2018
После прошедшего в Ереване матча четвертого тура Лиги наций против сборной Армении нападающий итальянской команды «Дженоа» и сборной Македонии Горан Пандев выразил недовольство судейством.
«В нашу пользу не назначили 11-метровый после фола на Барди. Думаю, что пенальти был и в эпизоде с Трайковски. Несмотря ни на что, я уверен, что мы займем первое место в группе. Возможно, хорошо, что мы уступили сейчас, а не в плей-офф Лиги наций. Мне не понравились решения арбитра, но больше не хочу говорить об этом»,- приводит слова Пандева gol.mk.
Напомним, что в прошедшей на ереванском «Республиканском» стадионе игре сборная Армении забила в ворота Македонии 4 безответных мяча, одержав первую победу под руководством Армена Гюлбудагянца. Встречу обслужила шведская бригада арбитров во главе с Мартином Стрембергсоном.
После этой победы команда Армении набрала 6 очков и находится на втором месте в четвертой группе дивизиона D. Македонцы лидируют с 9-ю очками. Гибралтар набрал 6 очков, а Лихтенштейн – 3.
В прошедшем в Скопье матче первого круга между сборными Армении и Македонии хозяева поля победили со счетом 2:0. 13-го октября сборная Армении в Ереване уступила команде Гибралтара с минимальным счетом.
В заключительных двух матчах группового этапа Лиги наций сборная Армении 16-го и 19-го ноября встретится с командами Гибралтара и Лихтенштейна.