18:43  ,  20 օգոստոսի, 2018
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» եւ Չիլիի հավաքականի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսը վնասվածք ունի: Նա հայտավորված չէր «Բրայթոնի» դեմ Անգլիայի առաջնության երկրորդ տուրի խաղին: «Մանչեսթեր Յունայթեդը» պարտվել է 2:3 հաշվով: Սանչեսի մասնակցությունը «Տոտենհեմի» դեմ խաղին հարցականի տակ է:
«Չգիտեմ, թե երբ կվերադառնա Սանչեսը: Սպասենք բուժզննման արդյունքին: Կարծում եմ՝ շատ լուրջ վնասվածք չէ: Ենթադրում եմ, որ երկու շաբաթ կբացակայի»,- թիմի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյի խոսքը մեջբերում է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մամուլի ծառայությունը:
Անգլիայի առաջնության երրորդ տուրի «Մանչեսթեր Յունայթեդ» - «Տոտենհեմ» հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսի 27-ին: Առաջին երկու տուրերում «Տոտենհեմը» վաստակել է 6, «Մանչեսթեր Յունայթեդը»՝ 3 միավոր:

18:43  ,  August 20, 2018
Alexis Sanchez remains a doubt for Manchester United’s clash with Tottenham although manager Jose Mourinho has played down the seriousness of the injury, The Sun reported.
The Chile international was absent from United’s forward line for the 3-2 shocker against Brighton after picking up a problem in training.
Reports of the issue started over the weekend with Sanchez not on the team’s plane ride down to the South Coast, before Mourinho confirmed matters prior to kick-off.
And then speaking to the club website after the Brighton game, he said: “I don’t know really. Let’s wait for the results of the studies, but I don’t think it’s a big thing. I think it will be one or two weeks maximum.”