14:14  ,  19 օգոստոսի, 2018
«Կյեւոյի» իտալացի դարպասապահ Ստեֆանո Սորետնինոն հոսպիտալացվել է Թուրինի «Յուվենտուսի» դեմ Իտալիայի առաջնության առաջին տուրի խաղում, գրում է Football Italia-ն:
Վերոնայում կայացած հանդիպման վերջնամասում 39-ամյա իտալացին բախվել է «Յուվենտուսի» պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի հետ եւ խաղադաշտը լքել պատգարակով: Սորենտինոն տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ նրա մոտ ախտորոշվել է քթի կոտրվածք:
Հիշեցնենք, որ այդ խաղում «Յուվենտուսը» հաղթել էր 3:2 հաշվով՝ հաղթական գոլը խփելով ավելացված ժամանակում: Մադրիդի «Ռեալից» «Յուվենտուս» տեղափոխված 33-ամյա Ռոնալդուն նորամուտը նշեց Իտալիայի առաջնությունում եւ անցկացրեց ամբողջ հանդիպումը:

14:14  ,  August 19, 2018
Chievo goalkeeper Stefano Sorrentino is in hospital with a fractured nose and suspected head trauma after the 3-2 defeat to Juventus, Football Italia reported.
He was knocked out during a collision with Cristiano Ronaldo, for which Mario Mandzukic’s goal was disallowed.
Sorrentino was stretchered off and his replacement Andrea Seculin immediately conceded the decisive goal from Federico Bernardeschi.
According to the latest reports, there is a fracture to his nose, but so far tests for head trauma have come back negative.