00:27  ,  25 մայիսի, 2018
Անգլիական «Լիվերպուլի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը հայտնել է, որ թիմի կիսապաշտպաններ Էմրե Ջանը և Ջեյմս Միլները մարզվում են ընդհանուր խմբում և պատրաստ են Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչին, հայտնում է Sky Sports-ը։
Ավելի վաղ գերմանացի մասնագետը նշել էր, որ իր հայրենակից Ջանը շատ է ցանկանում մասնակցել Մադրիդի «Ռեալի» հետ խաղին։ Ջանի ապաքինումը ավելի արագ ստացվեց, քան սպասվում էր։ Գերմանացին մեջքի վնասվածքի պատճառով մարտից չի մասնակցում «Լիվերպուլի» հանդիպումներին։
Իսկ անգլիացի Ջեյմս Միլները մկանային վնասվածք էր ստացել մայիսին։ Նա ստիպված էր բաց թողնել  Պրեմիեր լիգայի վերջին՝ 38-րդ տուրի «Բրայթոնի» հետ խաղը (4։0)։

00:27  ,  25 мая, 2018
Главный тренер английского «Ливерпуля» Юрген Клопп заявил, что полузащитники команды Эмре Джан и Джеймс Милнер тренируются в общей группе команды и готовы к финалу Лиги чемпионов, передает Sky Sports.
Ранее немецкий специалист подчеркнул, что его соотечественник Джан очень хочет принять участие в матче против «Реала». 24-летний хавбек, который из-за травмы спины не выходил на поле с марта, восстановился раньше запланированного.
Англичанин Джеймс Милнер получил мышечную травму в мае. Он пропустил матч заключительного, 38-го тура чемпионата Англии против «Брайтона» (4:0).