17:57  ,  24 մայիսի, 2018
Լոնդոնի «Արսենալի» հարձակվող Պյեր-Էմերիկ Օբամեյանգը խոսել է Արսեն Վենգերի հեռանալու, ինչպես նաև Ունաի Էմերիի նշանակման մասին։
«Այս ամենը երկակի զգացողություններ է առաջացնում․ մարզիչի հեռանալը նորմալ չէ երկրպագուների համար, սակայն սա ինչ որ նոր բանի սկիզբն է։
Եթե անկեղծ լինենք, ապա պետք է փաստենք, որ «Արսենալը» վերջին տարիներին կարծես արգելակել էր»,- գաբոնցի հարձակվողի խոսքն է փոխանցում goal.com-ը։
Օբամեյանգը «Արսենալ» է տեղափոխվել ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ և Պրեմիեր լիգայում անցկացրած 13 խաղում դարձել է 10 գոլի հեղինակ։

17:57  ,  May 24, 2018
Arsenal forward Pierre-Emerick Aubameyang shared his view on Unai Emery’s appointment as the Gunners head coach, Goal reported.
“On one hand, it's strange for all the fans that the coach has left. But it's definitely a fresh start.Since over the last few seasons - you have to tell the truth - the club has stagnated a little bit, I think everyone is actually a little bit excited to see what happens next season,” the forward noted.
Aubameyang moved to Arsenal during winter transfer window. In Premier League, Aubameyang scored 10 goals in 13 appearances.