14:45  ,  18 մայիսի, 2018
Մակեդոնիայում անցկացված ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում մեդալ նվաճած հայ ըմբիշները վերադարձել են Հայաստան։
Թբիլիսիից Երեւան ճանապարհին նրանց դիմավորել եւ շնորհավորել է սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նորանշանակ նախարար Լեւոն Վահրադյանը, փոխանցում է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի կայքը։
Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում հայ ըմբիշները նվաճել էին 3 մեդալ։ Ռաֆայել Հարությունյանը (45 կգ) դարձել էր Եվրոպայի չեմպիոն, Մանվել Խնձրցյանը (51 կգ) նվաճել էր արծաթե մեդալ, իսկ Նարեկ Հարությունյանը (65 կգ) արժանացել էր բրոնզե մեդալի:

14:45  ,  18 мая, 2018
Армянские борцы, завоевавшие медали на прошедшем в Македонии юношеском чемпионате Европы по вольной борьбе, вернулись в Армению.
С борцами встретился и поздравил их новоназначенный министр спорта и по делам молодежи Армении Левон Вахрадян, передает пресс-служба федерации спортивной борьбы Армении.
Напомним, что на юношеском чемпионате Европы армянские борцы завоевали 3 медали. Рафаэль Арутюнян (45 кг) стал чемпионом Европы, Манвел Хндзрцян (51 кг) завоевал серебряную медаль, а Нарек Арутюнян (65 кг) удостоился бронзовой медали.