15:45  ,  11 ապրիլի, 2018
«Բարսելոնայի» նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուն Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակիչի պատասխան խաղում իտալական «Ռոմայից» 0։3 հաշվով կրած պարտությունից հետո ներողություն է խնդրել կատալոնական ակումբի երկրպագուներից։
«Բարսելոնայի» երկրպագուներից ներողություն եմ խնդրում Չեմպիոնների լիգայից դուրս մնալու համար։ Միեւնույն ժամանակ, շնորհավորում եմ «Ռոմային» կիսաեզրափակիչ դուրս գալու համար։ Այս խաղում «Ռոման» ավելի լավն էր։ Սա ամբողջ աշխարհում տխուր օր է «Բարսելոնայի» երկրպագուների համար»,- Բարտոմեուի խոսքը մեջբերում է «Բարսելոնայի» կայքը։
Հիշեցնենք, որ առաջին խաղում «Բարսելոնան» հաղթել էր 4։1 հաշվով, իսկ պատասխան մրցավեճում «Ռոման» խփեց 3 անպատասխան գոլ։ Դիմակայությունում գրանցվեց 4։4 հաշիվը, իսկ «Ռոման» հաջորդ փուլ դուրս եկավ մրցակցի դաշտում խփած գոլի շնորհիվ։

15:45  ,  April 11, 2018
Barcelona President Josep Maria Bartomeu apologized to fans after Roma defeat in the second leg of their Champions League quarter-final, the club press service reported.
“I’m sorry for the Barça fans, we are all sad. We feel for the fans around the world but we have a very competitive side who will pick themselves up. Roma were the better side and they are deserved semi-finalists. Congratulations to Roma and now we have to analyse today’s game and think about the league and the Copa del Rey,” he said.
As reported earlier,  Barcelona were dumped out of the Champions League after Roma defeated Barcelona 0-3 in the second leg of their Champions League quarter-final.