13:14  ,  11 ապրիլի, 2018
Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում գործող չեմպիոն «Գոլդեն Սթեյտը» հյուրընկալվելիս 79:119 հաշվով պարտվեց «Յուտային»:
Խաղի ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ է ճանաչվել «Գոլդեն Սթեյտի» խաղացող Կլեյ Թոմփսոնը, որը վաստակել է 23 միավոր։
«Գոլդեն Սթեյտն» ամենախոշոր պարտությունը կրեց թիմը 2014-ից գլխավորող Սթիվ Քերի գլխավորությամբ: Դա NBA-ի ամենախոշոր պարտությունն էր վերջին 12 տարում: «-40»-ով նախորդ անգամ պարտվել էր «Մայամին», որը 2006/07 մրցաշրջանում 42 միավորով պարտվել էր «Չիկագոյին»:
Խաղային օրվանից հետո NBA-ի պաշտոնական ալիքը ներկայացրել է լավագույն դրվագների տասնյակը, որը գլխավորում է «Հյուսթոնի» խաղարկող Ջորջ Փոլը:

13:14  ,  11 апреля, 2018
В очередном туре регулярного чемпионата Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) действующий чемпион «Голден Стэйт» на выезде уступил «Юте» со счетом 79:119.
Самым результативным баскетболистом игры стал игрок «Голден Стэйт» Клэй Томпсон, набравший 23 очка.
«Голден Стэйт» потерпел самое крупное поражение под руководством Стива Керра, возглавляющего команду с 2014-го года. Это было самое крупное поражение в NBA за последние 12 лет. В предыдущий раз «-40» был зафиксирован в сезоне 2006/2007. «Майами» проиграл «Чикаго» с разницей в 42 очка.
По итогам игрового дня пресс-служба NBA представила десятку лучших эпизодов, которую возглавляет эпизод с участием игрока «Хьюстона» Джорджа Пола.