14:20  ,  9 մարտի, 2018
Իտալական «Միլանի» նկատմամբ Եվրոպայի լիգայի 1/8 եզրափակիչի առաջին խաղում 2։0 հաշվով հաղթանակից հետո Լոնդոնի «Արսենալի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է տպավորությունների մասին։
«Մենք գերազանց խաղացինք առաջին խաղակեսում։ Կարծում եմ՝ երկրորդ խաղակեսում բավականաչափ կենտրոնացած չէինք եւ չցուցադրեցինք մեր խաղը։ Բայց գլխավորն այն է, որ հասանք գերազանց արդյունքի։
Շատ կարեւոր է, որ գոլ բաց չթողեցինք եւ արտագնա խաղում երկու անգամ գրավեցինք մրցակցի դարպասը։ Այժմ պետք է պատրաստվենք «Ուոթֆորդի» դեմ խաղին, իսկ հետո դարձյալ «Միլանի» դեմ։  Գիտենք, որ պատասխան խաղում հեշտ չի լինի, բայց կանենք հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի դուրս գանք հաջորդ փուլ։
Ամեն ֆուտբոլիստ էլ ցանկանում է զգալ «Սան Սիրոյի» նման ստադիոնի մթնոլորտը։ Մենք շատ շնորհակալ ենք մեր երկրպագուներին, որոնք մեզ աջակցելու համար ժամանել էին Միլան։
Շատ ուրախ եմ, որ խփեցի առաջին գոլս «Արսենալի» կազմում։ Պետք է շարունակեմ նույն ոգով»,– Մխիթարյանի խոսքը մեջբերում է անգլիական ակումբի պաշտոնական կայքը։
Հիշեցնենք, որ Մխիթարյանը բացել էր «Միլանի» հետ հանդիպման հաշիվը՝ օգտագործելով Գերմանիայի հավաքականի կիսապաշտպան Մեսութ Օզիլի փոխանցումը։

14:20  ,  March 9, 2018
Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan commented on his first goal for Arsenal in the game against  Milan, Arsenal press service reported.
“We played very well in the first half. I think we were not very focused in the second half and that’s why we couldn’t find our best game but the most important thing is that we have a two-goal lead and a very good result and performance.
It was very important that we didn’t concede a goal and we scored two in an away game. Now we have to be ready for the next game against Watford and then again, against Milan. Now we know that it won’t be easy in the second leg but we are going to give everything to go through.
The atmosphere was great and I think every player likes to play in this kind of stadium and atmosphere. We didn’t pay attention to that, but we were thankful that our fans had travelled from London and all over the world to support us.
Of course I am very pleased, it was my first goal for Arsenal and I am very happy. But I have to keep doing the same now,” said Mkhitaryan.