14:30  ,  15 փետրվարի, 2018
Հարավային Կորեայի Փհենչհան քաղաքում անցկացվող 23-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերի լեռնադահուկային սպորտի մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչ Աշոտ Կարապետյանը ստացել է նոր դահուկներ եւ մարզումային կոշիկներ։ Այդ մասին հայտնել է Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը։
«Մեր մարզիկի գույքի խնդիրը լուծված է: Մեկ զույգ դահուկ եւ կոշիկ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի կողմից, մեկ զույգ դահուկ Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի կողմից: Հատուկ շնորհակալություն եղբորս Մոսկվայից տեղափոխումն ապահվելու համար, ինչպես նաև Fischer and Fischer Russia ընկերությանը աջակվության համար»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Գագիկ Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Աշոտ Կարապետյանը NEWS.am Sport-ի թղթակցին Փհենչհանից հայտնել էր, որ Օլիմպիական խաղերի համար նոր մարզագույք չի ստացել, չունի դահուկներ ու կոշիկ եւ կարող է հանդես չգալ Օլիմպիական խաղերում, քանի որ դեռ չի մարզվում։ Հայ մարզիկը մրցավայր էր մեկնել ընկերոջ դահուկներով, որոնք Փհենչհանում կոտրվել էին մարզման ժամանակ։
Աշոտ Կարապետյանը Հայաստանի վերջին ներկայացուցիչն է Փհենչհան-2018-ում եւ հանդես կգա միայն հատուկ ոլորավայրէջքում (փետրվարի 22):

14:30  ,  February 15, 2018
Ashot Karapetyan, Armenia’s sole representative in the alpine skiing event at the 2018 Winter Olympics in Pyeongchang, South Korea, has received new skis and ski boots.
Gagik Sargsyan, Secretary General of the Armenian Ski Federation, has informed about the aforesaid.
“One pair of skis and boots by the National Olympic Committee of Armenia, [and] one pair of skis by the Armenian Ski Federation,” Sargsyan wrote, in particular, on his Facebook page.
Karapetyan had told NEWS.am Sport that he had not received new ski equipment for PyeongChang 2018, and therefore he may not compete in these winter games because he is not training yet.
The Armenian athlete had traveled to Pyeongchang with his friend’s skis, which, however, were broken during training.
Ashot Karapetyan is Armenia’s last representative at the 2018 Winter Olympics.
He is expected to compete in the Men’s Giant Slalom on Sunday, and Slalom on February 22, in the alpine skiing event.