12:04  ,  22 հունվարի, 2018
«Բարսելոնայի» ուրուգվայցի հարձակվող Լուիս Սուարեսը, դուբլի հեղինակ դառնալով «Բետիսի» դեմ Իսպանիայի առաջնության 20-րդ տուրի խաղում, Պրիմերայում գոլերի քանակը հասցրել է 100-ի:
30-ամյա Սուարեսը «Բարսելոնայի» 5-րդ ֆուտբոլիստն է, որն Իսպանիայի առաջնությունում խփում է 100 գոլ: Դրա համար նրանից պահանջվեց 114 հանդիպում, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ է:
«Բարսելոնայի» կազմում Պրիմերայում 100 գոլ խփել են նաեւ Սամուել Էտո՛Օ-ն (130 խաղում), Լադիսլավ Կուբալան (132 խաղում), Լիոնել Մեսին (154 խաղում) եւ Սեզարը (159 խաղում), հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Հիշեցնենք, որ «Բետիսին» կատալոնական ակումբը հաղթել էր 5:0 հաշվով, իսկ Լուիս Սուարեսը Պրիմերայում գոլի հեղինակ էր դարձել 7-րդ խաղում անընդմեջ:

12:04  ,  January 22, 2018
Uruguayan Barcelona striker Luis Suarez scored two goals in the 20th round of the Spain championship against Betis, bringing the number of goals to 100.
30-year-old Suarez became the fifth player of Barcelona, who reached the mark of 100 scored goals in the championship of Spain. To do this, he needed 114 matches, which is a record indicator.
Samuel Eto'o (130 games), Ladislav Kubala (132), Lionel Messi (154) and César (159) also scored 100 goals in the Barcelona, the club's press service reported.
The Catalan club defeated Betis 5-0, and Luis Suarez became the author of the goal in the 7th match.