18:10  ,  15 հունվարի, 2018
Իսպանիայի առաջնության 19-րդ տուրում «Վիլյառեալից» 0:1 հաշվով կրած պարտությունից հետո Մադրիդի «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը որոշել է վաճառքի հանել 9 ֆուտբոլիստների, գրում է Diario Gol-ը:
Արքայական ակումբի նախագահը որոշել է դիմել արմատական փոփոխությունների եւ հրաժեշտ տալ դարպասապահ Կեյլոր Նավասին, պաշտպաններ Ռաֆայել Վարանին, Նաչո Ֆերնանդեսին, Մարսելոյին, Աշրաֆ Հակիմիին, կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչին եւ հարձակվողներ Կրիշտիանու Ռոնալդուին, Գարեթ Բեյլին ու Քարիմ Բենզեմային:
Պերեսը պատրաստ է Ռոնալդուին ընդգրկել ՊՍԺ-ի եւ Բրազիլիայի հավաքականի հարձակվող Նեյմարին ձեռք բերելու գործարքի մեջ:

18:10  ,  15 января, 2018
После поражения от «Вильярреала» (0:1) в матче 19-го тура чемпионата Испании президент мадридского «Реала» Флорентино Перес принял решение выставить на трансфер 9 футболистов, пишет Diario Gol.
Согласно источнику, президент «Королевского клуба» намерен осуществить коренные изменения в составе и расстаться с голкипером Кейлором Навасом, защитниками Рафаэлем Вараном, Начо Фернандесом, Марсело и Ашрафом Хакими, полузащитником Лукой Модричем, а также звездной атакующей тройкой в лице Криштиану Роналду, Гарета Бэйла и Карима Бензема.
Ранее сообщалось, что Перес готов включить Роналду в сделку по приобретению трансфера бразильского форварда французского ПСЖ Неймара.