16:08  ,  21 դեկտեմբերի, 2017
Ռուսաստանում կայանալիք ֆուտբոլի 2018թ. աշխարհի առաջնության կազմկոմիտեն ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշմամբ երկրպագուներին թույլ է տվել համբուրվել ստադիոններում։ 2013 թվականից Ռուաստանում գործում է օրենք, որի համաձայն՝ միասեռականության քարոզչությունն արգելվում է այդ երկրում։
«ԱԱ-2018-ը բացառություն չէ եւ պետք է հարմարավետ ու հյուրընկալ լինի բոլոր հյուրերի համար»,-  ԱԱ-2018-ի կազմկոմիտեի հայտարարությունը մեջբերում է sports.ru-ն։
Հիշեցնենք, որ աշխարհի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի հունիսի 14-ից հուլիսի 15-ը Ռուսաստանի 11 քաղաքներում՝ Մոսկվայում, Սանկտ Պետերբուրգում, Սոչիում, Կազանում, Նիժնի Նովգորոդում, Սարանսկում, Սամարայում, Դոնի Ռոստովում, Վոլգոգրադում, Կալինինգրադում եւ Եկատերինբուրգում: Աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը կպաշտպանի Գերմանիայի հավաքականը: Խմբային փուլի վիճակահանությունը կայացել էր դեկտեմբերի 1-ին Մոսկվայում։

16:08  ,  21 декабря, 2017
На чемпионате мира 2018-го года болельщикам нетрадиционной сексуальной ориентации разрешат целоваться. В России с 2013-го года действует закон о запрете гей-пропаганды.
«Чемпионат мира 2018-го года не исключение и призван стать максимально комфортным и гостеприимным для всех гостей и участников турнира», - говорится в заявлении оргкомитета ЧМ-2018, передает sports.ru.
Напомним, что чемпионат мира пройдет с 14-го июня по 15-е июля в 11 городах России: Москве, Санкт-Петербурге, Калининграде, Казани, Волгограде, Нижнем Новгороде, Самаре, Саранске, Екатеринбурге, Ростове-на-Дону и Сочи. Жеребьевка финальной стадии чемпионата мира 2018-го года состоялась 1-го декабря в Москве.