21:02  ,  21 հոկտեմբերի, 2017
Այսպիսի խաղի համար մենք արժանի էինք պատժի եւ պարտության, ասել է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» պորտուգալացի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն Անգլիայի առաջնության 9-րդ տուրում Պրեմյեր լիգայի նորեկ «Հադերսֆիլդ Թաունից» 1:2 հաշվով կրած պարտությունից հետո:
«Թիմը, որն ավելի շատ էր ձգտում հաղթանակի հասավ հաջողության: Երբ հաղթում է լավագույն թիմը, ասելու բան քիչ կա: Մեր խաղը զարմացրեց ինձ, չէի սպասում այսպիսի բան տեսնել: Կվերլուծեմ խաղը եւ անհրաժեշտության դեպքում, կքննադատեմ խաղացողներին: Լրագրողների մոտ դա չեմ անի:
Ագրեսիայով, ինտենսիվությամբ, հույզերով խաղը սկսած թիմը հաղթեց: Նրանց համար կյանքի խաղ էր: Հնարավոր է՝ երկրորդ խաղակեսում ունեինք ոչ ոքի կորզելու հնարավորություն, բայց անկեղծ ասած՝ արժանի էինք պատժի»,- Մոուրինյոյի խոսքը մեջբերում է BBC-ն:
Հիշեցնենք, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպումը սկսել էր պահեստայինների նստարանին: Նա խաղադաշտ դուրս եկավ երկրորդ խաղակեսի մեկնարկում՝ փոխարինելով իսպանացի Խուան Մատային, որի սխալից հետո էլ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» բաց էր թողել երկու գոլերից մեկը:

21:02  ,  21 октября, 2017
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью прокомментировал поражение от новичка Премьер-лиги «Хаддерсфилда» в матче 9-го тура чемпионата Англии.
«Мы должны были быть наказаны за такую игру. Поражение закономерно. Команда, которая больше хотела выиграть, победила. Наша игра удивила, не ожидал увидеть такое. Проанализирую игру и, при необходимости, буду критиковать моих подопечных, но не при журналистах.
Нам не хватало агрессивности, интенсивности и желания, а для них это была игра жизни. Возможно, во втором тайме у нас был шанс вырвать ничью, однако, по правде говоря, мы не были достойны ее»,- приводит слова Моуринью BBC.
Напомним, что «Манчестер Юнайтед» уступил со счетом 1:2, а полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян отыграл второй тайм.