19:11  ,  24 մայիսի, 2017
Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմում մայիսի 24-ին կայանալիք Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչի հանդիսավոր արարողությունը կլինի առանց շոուի Մանչեսթերում տեղի ունեցած ահաբեկչության պատճառով: Այդ մասին հայտարարել է ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը:
«Լիարժեք շոու չի լինի: Այժմ տոնելու ժամանակը չէ: Պետք է դրսեւորել հարգանք եւ համերաշխություն: Սակայն եզրափակիչ հանդիպումը հետաձգելու հարց չի քննարկվել: Մենք վստահ ենք, որ այդ նենգ գրոհները չպետք է խանգարեն խաղալ ֆուտբոլ: Իրավիճակը միշտ էլ լարված է եղել, սակայն մենք վստահ ենք, որ խաղի ժամանակ ամեն ինչ լավ կլինի»,- Չեֆերինի խոսքը մեջբերում է ՈւԵՖԱ-ի կայքը:
Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչում կմրցեն անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդն» ու հոլանդական «Այաքսը»: Հանդիպումը կմեկնարկի Երեւանի ժամանակով 22:45-ին:

19:11  ,  24 мая, 2017
УЕФА отменил целый ряд мероприятий, которые должны были состояться накануне открытия финала Лиги Европы, из-за теракта в Манчестере. Об этом заявил президент УЕФА Александер Чеферин.
«Полноценного шоу не будет. Сейчас не время праздновать, мы должны проявить уважение и солидарность. Но вопрос о том, чтобы перенести финальный матч, даже не поднимался. Мы уверены, что эти коварные атаки не должны нам мешать играть в футбол. Ситуация была напряженной и до этих событий, но мы уверены, что во время игры все будет хорошо», - приводит слова Чеферина официальный сайт УЕФА.
Напомним, что в финале Лиги Европы встретятся английский «Манчестер Юнайтед» и голландский «Аякс». Встреча начнется в 22:45 по ереванскому времени.