17:14  ,  24 մայիսի, 2017
Իսպանիայի գերագույն դատարանն ավարտել է «Բարսելոնայի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսիի եւ նրա հոր բողոքարկումը՝ անփոփոխ թողնելով մեղադրական դատավճիռը. հարկերից խուսափելու համար 21 ամսվա ազատազրկում, հաղորդում է football-espana.net-ը:
Մեսին ու նրա հայրը մեղավոր են ճանաչվել 2007-2009 թվականներին Իսպանիայի հարկային մարմիններից 4,16 միլիոն եվրո թաքցնելու համար: Այդ գումարը ստացվել է Մեսիի իմիջի օգտագործման գովազդային գործարքներից:
Իսպանիայի օրենսդրությամբ, մինչեւ երկու տարվա ազատազրկումը պայմանական է կիրառվում, եթե վերաբերում է տնտեսական հանցագործություններին եւ նախկինում չի եղել դատվածություն:

17:14  ,  24 мая, 2017
Верховный суд Испании оставил в силе приговор аргентинскому форварду «Барселоны» и сборной Аргентины Лионелю Месси и его отцу в виде 21 месяца тюрьмы за неуплату налогов, сообщает football-espana.net.
Месси и его отец обвинялись в сокрытии налогов в размере 4.1 млн евро в период с 2007 по 2009 гг. Речь идет о сумме, которую Месси получал за использование своего имиджа.
Данный приговор не предполагает их нахождения в тюрьме, поскольку в Испании любое наказание менее двух лет можно отбыть под испытательным сроком.