10:35  ,  22 մայիսի, 2017
Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստներն Իսպանիայի չեմպիոն դառնալուց հետո ընդհատել են թիմի գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանի հետխաղյա ասուլիսը: «Մալագայի» դեմ Պրիմերայի 38-րդ տուրի խաղից (2:0) հետո ֆուտբոլիստները երգելով մտել են ասուլիսների սրահ եւ շամպայն լցրել ֆրանսիացի մասնագետի վրա:
Արքայական ակումբն Իսպանիայի չեմպիոն նախորդ անգամ դարձել էր 2012-ին: Զիդանը «Ռեալի» 6-րդ մարզիչն է, որն Իսպանիայի չեմպիոն է դառնում թե՛ մարզիչի, թե ֆուտբոլիստի կարգավիճակում: Նախկինում դա հաջողվել էր Միգել Մունյոսին, Լուիս Մոլովնիին, Խորխե Վալդանոյին, Վիսենտե դել Բոսկեին ու Բերնդ Շուստերին:

10:35  ,  22 мая, 2017
Футболисты мадридского «Реала» сорвали послематчевую пресс-конференцию главного тренера команды Зинедина Зидана после того, как стали победителями чемпионата Испании. После матча 38-го тура Примеры против «Малаги» (2:0) футболисты облили французского специалиста шампанским.
Мадридский клуб не выигрывал чемпионат Испании с сезона 2011/2012. Зидан стал 6-м тренером «Реала», который становится чемпионом Испании и в качестве игрока, и в качестве наставника. Ранее это удавалось Мигелю Муньосу, Луису Моловни, Хорхе Вальдано, Висенте дель Боске и Бернду Шустеру.