16:09  ,  5 մայիսի, 2017
Ֆուտբոլի Ֆրանսիայի առաջնության կարգապահական կոմիտեն «Բաստիային» տեխնիկական պարտություն է գրանցել «Լիոնի» դեմ «Լիգա-1»-ի 33-րդ տուրի խաղում, գրում է L'Equipe-ը:
Ապրիլին կայացած հանդիպումն անավարտ էր մնացել «Բաստիայի» երկրպագուների եւ «Լիոնի» ֆուտբոլիստների բախման պատճառով: «Բաստիայի» երկրպագուները հարձակվել էին «Լիոնի» դարպասպաահ Անտոնի Լոպեշի վրա, ինչից հետո ֆուտբոլիստի թիմակիցները օգնության էին հասել նրան: Այդ միջադեպից հետո խաղը դադարեցվել էր եւ չէր շարունակվել:
«Բաստիան» առաջիկա 3 տնային խաղերը կանցկացնի առանց երկրպագուների: Բացի այդ, ակումբի 10 երկրպագուներ ձերբակալվել են եւ մայիսի 15-ին կկանգնեն դատարանի առաջ:

16:09  ,  5 мая, 2017
Дисциплинарный комитет чемпионата Франции присудил техническое поражение «Бастии» в матче 33-го тура чемпионата Франции против «Лиона», пишет L’Equipe.
Прошедшая в апреле игра была прервана в результате столкновения между фанатами «Бастии» и футболистами «Лиона». Фанаты «Бастии» напали на голкипера «Лиона» Антони Лопеша, на помощь которому поспели его одноклубники. После этого инцидента игра была приостановлена.
Предстоящие 3 игры «Бастия» проведет без зрителей. Кроме этого, 10 болельщиков команды были задержаны и 15-го мая предстанут перед судом.