13:35  ,  31 հունվարի, 2017
Հոլանդիան ներկայացնող հայ մարտիկ Գեղարդ Մուսասիի (Մովսեսյան) եւ ամերիկացի Քրիս Վայդմանի միջեւ մենամարտի անցկացումը վտանգի տակ է: Պատճառը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ստորագրած միգրացիոն օրենքն է: Օրենքի համաձայն՝ ԱՄՆ-ում 120 օրով դադարեցնում է փախստականների ընդունումը, ինչպես նաեւ 90 օրով կասեցվում մուտքն առավելապես մուսուլմաններով բնակեցված 7 երկրներից՝ Իրաքից, Իրանից, Սիրիայից, Սուդանից, Եմենից, Լիբիայից եւ Սոմալիից: Գեղարդ Մուսասին ծնվել է Իրանում, իսկ 4 տարեկանում ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Հոլանդիա։
«Ես ունեմ հոլանդական անձնագիր ու վիզա, սակայն լսել եմ, որ նույնիսկ այդ դեպքում խնդիրներ են առաջանում: Ամեն բան պարզ կլինի այս շաբաթվա ընթացքում: UFC-ի փաստաբաններն աշխատում են այդ ուղղությամբ: Դա ինձանից կախված չէ: Իմ գործը կռվելն ու պատրաստ լինելն է: Կարծում եմ՝ Դոնալդ Թրամփը մի քիչ մեծամիտ տղա է: Կարծում եմ՝ նա ամեն բան իր ոճով է անում եւ քիչ է հասկանում քաղաքականությունից»,- Մուսասիի խոսքը մեջբերում է Fansided.com-ը՝ հղում անելով Telesport-ին:
Հիշեցնենք, որ Քրիս Վայդմանի եւ Գեղարդ Մուսասիի խառը մենամարտերի UFC 210 մրցաշարի միջին քաշային կարգի մենամարտը պետք է տեղի ունենա ապրիլի 8-ին ամերիկյան Բաֆալոյում:

13:35  ,  January 31, 2017
The fight between Armenian Gegard Mousasi (Movsesyan) representing the Netherlands and American Chris Weidman may not take place.
Iranian born fighter, who moved to the Netherlands with his family at the age of 4, claims that U.S. President Donald Trump’s executive order banning the entry of the citizens of Iran, Iraq, Libya, Somalia, Syria, Sudan and Yemen during 90 days may keep him from fighting.
“I have the Dutch nationality, but I also have a visa. But even with a visa you get in trouble, I heard. I’ll hear more about it this week though. The UFC lawyers are busy, and the people who arrange the visas are too. So it is not in my hands. My job is to train and get ready for the game. I think he [Donald Trump] has little understanding of politics,” Mousasi told Telesport, Fansided.com reports.
The fight is scheduled within the framework of UFC 210, which will be held on April 8 in Buffalo, New York.