22:26  ,  25 հունվարի, 2017
Չեխիայի Օստրավա քաղաքում մեկնարկած գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը 10-րդ տեղն է գրավել կանանց մենասահքի կարճ ծրագրում եւ իրավունք է նվաճել շարունակել պայքարը ազատ ծրագրում, որը տեղի կունենա հունվարի 27-ին:
Կարճ ծրագրում առաջին երկու տեղերը գրավել են ռուսաստանցիներ Եվգենյա Մեդվեդեւան եւ Աննա Պոգորիլայան: Երրորդը իտալացի Կարոլինա Կոստներն է:
Տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանը կներկայացնի Սլավիկ Հայրապետյանը, պարային զույգերի մրցաշարում՝ Թինա Գարաբեդյան - Սիմոն Սենեկալ զույգը:

22:26  ,  25 января, 2017
На чемпионате Европы по фигурному катанию в чешской Остраве 25-го января начались соревнования в женском одиночном катании. Представительница Армении Анастасия Галустян заняла по итогам короткой программы 10-е место. 27-го января она примет участие в произвольной программе.
Первое место заняла россиянка Евгения Медведева, второй результат показала Анна Погорилая. Третье место заняла итальянка Каролина Костнер.
На чемпионате Европы Армению также представят Славик Айрапетян и танцевальная пара Тина Карапетян - Симон Сенекал.