19:25  ,  18 հունվարի, 2017
Մյունխենի «Բավարիայի» ավագ Ֆիլիպ Լամը որոշել է ավարտել կարիերան այս մրցաշրջանից հետո, հաղորդում է sport.de-ն։ Գերմանացի պաշտպանն ամռանը վարչական աշխատանքի կանցնի «Բավարիայում»՝ զբաղեցնելով մարզական տնօրեի պաշտոնը։ Ֆիլիպ Լամի պայմանագիրը գերմանական սուպերակումբի հետ նախատեսված է մինչեւ 2018 թվականը։
Ֆիլիպ Լամը «Բավարիայի» սան է եւ թիմում հադես է գալիս 2001 թվականից։ 2003-2005 թվականներից ներկայացրել է «Շտուտգարտը»։ «Բավարիայի» հետ Լամը դարձել է Գերմանիայի 7-ակի չեմպիոն, 6-ակի՝ գավաթակիր, Չեմպիոնների լիգայի հաղթող, աշխարհի ակումբային չեմպիոն, Գերմանիայի հավաքականի կազմում նվաճել է աշխարհի չեմպիոնի եւ կրկնակի փոխչեմպիոնի տիտղոսները։

19:25  ,  18 января, 2017
Капитан мюнхенской «Баварии» Филипп Лам решил завершить карьеру по окончании нынешнего сезона, информирует sport.de. Немецкий защитник летом станет новым спортивным директором «Баварии». Действующее соглашение Филиппа Лама с мюнхенским клубом рассчитано до 2018-го года.
Филипп Лам является воспитанником «Баварии» и играет за клуб с 2001-го года. С 2003 по 2005 год он выступал за «Штутгарт». Лам с «Баварией» становился 7-кратным чемпионов Германии, 6-кратным обладателем Кубка страны, победителем Лиги чемпионов, победителем клубного чемпионата мира.