16:45  ,  23 դեկտեմբերի, 2016
Մեծ հաճույքով ինչ-որ բան կանեմ Հայաստանում MMA-ն զարգացնելու համար, հայտարարել է UFC-ի չեմպիոնական գոտու հավակնորդ, խառը մենամարտերի վարպետ Գեղարդ Մուսասին (Մովսեսյան), որը հայտնել է պատրաստակամություն նպաստել Հայաստանում MMA-ի զարգացմանը:
«Իրականում, կցանկանայի լինել այդ մարզաձեւի մի մասնիկը Հայաստանում: Ես Հոլանդիայից եմ, որտեղ ամեն երկրորդն ինչ-որ չափով իրեն նվիրում է սպորտին: Պարզապես զբաղվում են սպորտով, եւ երբ այդ ապրելակերպն ընդունեմ է նաեւ պետությունը, դա լավ է երկրի համար: Քանզի մարդիկ դառնում են ավելի առողջ, նրանք մարզվում են: Այդ պատճառով նրանք չեն դիմում հիվանդանոցներին ու ապահովագրական ընկերություններին:
Հարցը նրանում չէ, որ կլինեն ավելի շատ մարզիկներ, որոնք կբարձրացնեն հայկական դրոշը: Հարցն այն է, որ պետք է մյուսներին ստիպել վախենալ դրանից: Վերջիվերջո, մենք սիրում ենք կռվել: Հայերը սիրում են կռվել: Կարեւր չէ, թե որ մարզաձեւն է դա»,- Մուսասիի խոսքը մեջբերում է Hay Sport-ը:
Հիշեցնենք, որ Գեղարդ Մուսասին դեկտեմբերի 17-ին Մոսկվայում անցկացրել էր մամուլի ասուլիս եւ ինքնագրեր բաժանել երկրպագուներին: Hay Sport-ի կազմակերպած ասուլիսին ներկա էր եղել նաեւ Ռիո-2016 Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի առաջատարներից Միհրան Հարությունյանը:
Գեղարդ Մուսասին ծնվել է Իրանում, իսկ 4 տարեկանում ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Հոլանդիա։ Դպրոցն ավարտելուց հետո Գեղարդը եղբոր պես սկսել է մարզվել եւ մասնակցել խառը մենամարտերի:

16:45  ,  23 декабря, 2016
Претендент на чемпионский пояс UFC, боец MMA Гегард Мусаси (Мовсесян) изъявил желание поспособствовать развитию смешанных единоборств в Армении.
«Я бы хотел, на самом деле, быть частью этого спорта в Армении. Я из Голландии, где каждый второй посвящает себя спорту от мала до велика. Просто занимаются спортом, и когда этот образ жизни перенимает государство, то для страны это хорошо. Ибо люди становятся здоровее, они тренируются. Поэтому они не обращаются в больницы, не обращаются за страховкой. Дело даже не в том, что будет больше хороших спортсменов, которые будут поднимать армянский флаг. Дело в том, чтобы заставить других опасаться этого.
Спорт очень важен, это полезно для вашего же здоровья. И это понравится всем в нашей республике. Здорово, когда вся твоя страна занимается спортом. Если в итоге мы сможем все это реализовать, у нас появится множество великолепных бойцов, множество чемпионов. В конце концов, мы любим драться. Армяне любят драться. И даже неважно какой это спорт, необязательно ММА, это может быть бокс, борьба, тяжелая атлетика.
Я думаю, чем больше шансов выпадет человеку полностью реализовать самого себя в любом спорте, тем лучше. Если тебе не выпадет возможность надеть перчатки, ты никогда не станешь боксером. Но если в раннем юношестве уже будут появляться такие шансы, то ребята смогут получить шанс стать не только докторами и так далее. Они могут решать, стать ли им профессиональным спортсменом, или нет»,- приводит слова Мусаси Hay Sport.
Напомним, что 17-го декабря Гегард Мусаси принял участие в прошедшей в Москве пресс-конференции и раздал автографы болельщикам. На организованной Hay Sport пресс-конференции присутствовал также вице-чемпион Олимпиады в Рио, борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян.