22:48  ,  14 դեկտեմբերի, 2016
Խառը մենամարտերի վարպետ Գեղարդ Մուսասին (Մովսեսյան) դեկտեմբերի 17-ին Մոսկվայում կանցկացնի մամուլի ասուլիս եւ ինքնագրեր կբաժանի երկրպագուներին, հաղորդում է championat-ը:
Մուսասին այժմ հանդես է գալիս UFC-ի պրոմոուշենում եւ միջին դիվիզիոնի դասակարգման աղյուսակում զբաղեցնում է 5-րդ տեղը:  Այս տարի Մուսասին անցկացրել է չորս մենամարտ եւ տարել է միայն հաղթանակ: Երեք մենամարտերն ավարտել է ժամանակից շուտ:
Գեղարդ Մուսասին ծնվել է Իրանում, իսկ 4 տարեկանում ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Հոլանդիա։ Դպրոցն ավարտելուց հետո Գեղարդը եղբոր պես սկսել է մարզվել եւ մասնակցել խառը մենամարտերի:

22:48  ,  14 декабря, 2016
Боец смешанного стиля Гегард Мусаси (Мовсесян) 17-го декабря в Москве проведет пресс-конференцию и автограф-сессию, сообщает championat.
В настоящее время Мусаси выступает в промоушене UFC и занимает 5-ю строчку в рейтинге среднего дивизиона. В этом году Мусаси провел четыре поединка и во всех одержал победы, три из которых - досрочно.
Гегард Мусаси родился в Иране. В четыре года переехал в Голландию со своей семьей. После окончания школы, последовал примеру своего брата и занялся смешанными единоборствами.