18:54  ,  31 հոկտեմբերի, 2016
Դավթաշենում կառուցված Օլիմպավանը երկու ամսից կգործարկվի եւ օլիմպիական մեդալակիրներն ու մարզիկները կմարզվեն այնտեղ։ Այս մասին հոկտեմբերի 31-ին Երեւանում Multi Wellness Center-ի բացման ընթացքում լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։
NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում օլիմպիական փոխչեմպիոններ Գոռ Մինասյանն ու Սիմոն Մարտիրոսյանը նշեցին, որ նորակառույց մարզահամալիրն իրենց շատ է դուրս գալիս։
«Մարզումներն արդեն սկսել ենք։ Նույն ոգով մարզվում ենք, աշխատում ենք։ Նորակառույց համալիրը շատ լավն է։ Շատ հաճելի կլինի այստեղ մարզվել։ Մարզումներ այստեղ էլ կիրականացնենք»,- ասաց օլիմպիական փոխչեմպիոն Գոռ Մինասյանը։
NEWS.am Sport-ի թղթակիցը ՀԱՕԿ նախագահից հետաքրքրվեց, թե պրոֆեսիոնալ մարզիկներն ու օլիմպիական մեդալակիրներն հնարավորություն կունենա՞ն անվճար մարզվել եւ օգտվել համալիրի ծառայություններից։
«Օլիմպիական մեդալակիրների եւ մեր մարզիկների համար ստեղծել եմ այնպիսի մի մարզահամալիր՝ Օլիմպավան, որի նմանն աշխարհում չկա։ Դավիթաշենում կառուցված Օլիմպավանում նույն բարձրակարգ մարզական սարքավորումներն են, մարզագույքը, հյուրանոցով, ռեստորանով, սրճարանով, լողավազանով եւ այլնով։ Ամբողջ աշխարհի օլիմպիական կոմիտեները հիացած են մեր Օլիմպավանով։ Նրանք զարմացած են, որ անհատը իր երկրի մարզիկների համար, իր անձնական գումարներով կարող է այդպիսի պայմաններ ստեղծել, որպեսզի մարզիկները մարզվեն։ Այժմ Օլիմպավանը դեռեւս չի գործում, խնդիրը լողավազանի վերջնական կառուցումն է։ Շուտով այդ աշխատանքներն էլ կավարտվեն եւ մոտ 2 ամսից Օլիմպավանը շահագործման կհանձնվի»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։

18:54  ,  31 октября, 2016
Построенный в Давташене Олимпаван через два месяца будет полностью сдан в эксплуатацию, после чего спортсмены смогут проводить там свои тренировки. Об этом в ходе прошедшего 31-го октября в Ереване открытия спортивного комплекса Multi Wellness Center заявил президент НОК Армении Гагик Царукян.
В беседе с корреспондентом NEWS.am Sport вице-чемпионы Олимпийских игр в Рио Гор Минасян и Симон Мартиросян отметили, что новый спорткомплекс им очень нравится.
«Нам очень нравится новый спорткомплекс. Там будет приятно проводить тренировки»,- отметил Гор Минасян.
Корреспондент NEWS.am Sport поинтересовалась у президента НОК Армении, будет ли предоставлена возможность профессиональным спортсменам и олимпийским медалистам бесплатно пользоваться услугами спорткомплекса.
«Мы создали шикарный спорткомплекс для наших спортсменов – Олимпаван. Там созданы великолепные условия для тренировок. Все олимпийские комитеты восхищены этим спортивным сооружением и удивлены, что президент организации может построить такой спорткомплекс и создать такие условия для спортсменов за свой счет. Нам остается построить бассейн, после чего, примерно через два месяца, Олимпаван будет полностью сдан в эксплуатацию»,- отметил Гагик Царукян.