13:41  ,  24 օգոստոսի, 2016
Շարունակելու եմ մնալ սպորտում, մարզվելու եմ եւ փորձելու եմ նվաճել նոր բարձունքներ: Մինչեւ մարզումներս վերսկսելը՝ կհանգստանամ եւ կվերականգնեմ վնասվածքներս:
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ռիո-2016-ում սպորտային մարմնամարզության նժույգի վարժությունում 7-րդ տեղ զբաղեցրած, Եվրոպայի գործող չեմպիոն Հարություն Մերդինյանը:
Հիշեցնենք, որ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի սպորտային մարմնամարզության մրցաշարում Հարություն Մերդինյանը նժույգի վարժության եզրափակիչում  ցույց տվեց 14.933 արդյունք:
«Լարվածությունն ու դաստակի ցավերն այդքան էլ չխանգարեցին ինձ: Ես ամբողջ կյանքում վնասվածքներով եմ մասնակցել մրցումներին: Ինձ թվում է՝ երեւի խնդիրը ոչ լիարժեք առողջանալն էր եւ գերհոգնածությունը: Երեւի ուժերս սպառվել էին եւ դա էր պատճառը, որ չկարողացա ուժերս լիարժեք հավաքել եւ մաքուր կատարել վարժությունս»,- ասաց Հարություն Մերդինյանը:
Նժույգի վարժության օլիմպիական որակավորման փուլում 2015թ. աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիրը հավաքել էր 15.583 միավոր եւ զբաղեցրել չորրորդ տեղը:

13:41  ,  August 24, 2016
YEREVAN. – I will continue to be in sports. I will train and try to conquer new heights. I will rest before resuming training, and fix up my injuries.
Reining European champion and 2015 World Championship bronze medalist gymnast Harutyun Merdinyan (Armenia), who placed 7th in the final of the men’s pommel horse competition at the 2016 Summer Olympics that were held in Rio de Janeiro, Brazil, stated the aforesaid at a press conference on Wednesday.
“The tension and the wrist pain didn’t bother me so much; I’ve participated in competitions with injuries all my life,” said Merdinyan. “It seems to me, perhaps the problem was not fully recovering and being overtired.
“I guess I was physically exhausted, and this was the reason that I couldn’t fully collect my strength and cleanly perform my exercise.”