11:28  ,  15 հուլիսի, 2014
Ամերիկացի հարձակվող Լեբրոն Ջեյմսի վերադարձը Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի «Քլիվլենդ» ակումբ քաղաքին կբերի մոտ 500 միլիոն դոլար եկամուտ, հաղորդում է Bloomberg-ը։
Այդ գումարը կառաջանա տոմսերի լրացուցիչ վաճառքից եւ դրա հետ կապված այլ ծախսերից։ Բացի այդ, 2016-ին Քլիվլենդում կկայանա Հանրապետական կուսակցության հավաքը, որը քաղաքին կբերի մոտ 200 միլիոն դոլար։ Ջեյմսի տեղափոխությունից «Քլիվլենդը» կստանա 268 միլիոն դոլար եկամուտ։
Հիշեցնենք, որ ասոցիացիայի լավագույն բասկետբոլիստներից մեկը «Մայամիից» տեղափոխվել է «Քլիվլենդ», որի հետ կնքել է երկու տարվա պայմանագիր։

11:28  ,  15 июля, 2014
Возвращение американского нападающего Леброна Джеймса в клуб Национальной баскетбольной ассоциации «Кливленд» принесет городу около 500 млн долларов дохода, сообщает Bloomberg.
Данная сумма рассчитана от дополнительных продаж билетов и других расходов, связанных с этим. Кроме этого, в 2016-ом году в Кливленде состоится съезд Республиканской партии, который принесет городу доход в размере 200 млн долларов. От возвращения Джеймса «Кливленд» получит 286 млн долларов.
Напомним, что один из лучших баскетболистов ассоциации из «Майами» перешел в «Кливленд», с которым заключил контракт на 2 года.