11:29  ,  18 մարտի, 2014
Kicker. «Բորուսիան» այլեւս չի կարողանում լրացնել ստեղծագործ ֆուտբոլիստների, այդ թվում՝ Մխիթարյանի բացակայությունը
«Բորուսիան» այլեւս չի կարողանում լրացնել մի քանի ստեղծագործ ֆուտբոլիստների բացակայությունը, գրում է գերմանական kicker-ն՝ անդրադառնալով Դորտմունդի «Բորուսիայի» պարտությանը Մյոնխենգլադբախի հետ դերբիում։ Գերմանական պարբերականի համաձայն՝ դրա գլխավոր պատճառն առանցքային ֆուտբոլիստների, այդ թվում՝ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի բացակայությունն էր։
«Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիայի» հետ խաղում դորտմունդցիներին չէին հերիքում վնասվածքներ ունեցող Գյունդոգանը, Բլաշչիկովսկին, Ռոյսը, ինչպես նաեւ դեղին քարտերի պատճառով բացակայող Հենրիխ Մխիթարյանը։ Դորտմունդցիները զրկվել էին թիմի ստեղծագործ խաղացողներից։
Հայ կիսապաշտպանը կկարողանա մասնակցել Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակիչի՝ Սանկտ Պետերբուրգի «Զենիթի» հետ պատասխան խաղին, իսկ Ռոյսի մասնակցությունը հարցականի տակ է։ Մխիթարյանը եւ Ռոյսը կարողացան լուծել բոլոր խնդիրներն առաջին խաղում։ Սակայն «Բորուսիայի» մարզական տնօրեն Միխայել Ցորկը հայտարարել է՝ չի կարելի կորցնել զգողնությունը, քանի որ դեռ ամեն ինչ առջեւում է»,- գրում է գերմանական կայքը։
Հիշեցնենք, որ «Բորուսիա» - «Զենիթ» պատասխան խաղը կկայանա մարտի 19-ին Դորտմունդի «Սիգնալ Իդունա Պարկ» ստադիոնում։

11:29  ,  18 марта, 2014
Kicker: «Боруссия» больше не может восполнять отсутствие креативных футболистов, в том числе Мхитаряна
Немецкий Kicker, касаясь поражения дортмундцев в дерби между двумя «Боруссиями», отметил, что команда Юргена Клоппа больше не может восполнять место отсутствующих креативных футболистов.
«В матче против менхенгладбахской «Боруссии» дортмундцам не хватало травмированных Гюндогана, Блащиковски, Ройса, а также отсутствующего из-за желтых карточек Генриха Мхитаряна. Дортмундцы лишились креативных игроков команды.
Армянский полузащитник сможет принять участие в ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов против питерского «Зенита», а участие Ройса – под вопросом. Мхитарян и Ройс смогли решить все задачи в первом матче. Однако спортивный директор «Боруссии» Михаэль Цорк заявил, что нельзя терять бдительность, так как все еще впереди», - пишет немецкий сайт.
Напомним, что ответный матч «Боруссия» - «Зенит» состоится 19-го марта на дортмундском стадионе «Сигнал Идуна Парк».