14:17  ,  4 սեպտեմբերի, 2013
Պրոֆեսիոնալ բռցնքամարտիկ Ալեքս Միսկիրտչյանը կմենամարտի աշխարհի տիտղոսի համար, NEWS.am Sport-ի հետ զրույցում ասաց IBF վարկածով Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, 57 կգ քաշային կարգում հանդես եկող բելգիահայ բռնցքամարտիկ Ալեքս Միսկիրտչյանի մամուլի խոսնակ Ֆելիքս Փայտյանը:
«Ալեքսն այժմ գտնվում է ԱՄՆ-ում: Մեկ ամսով մեկնել է Կալիֆորնիայի Բիգ Բեար Լեյք (Big Bear Lake) քաղաք, այնտեղ նա մարզվում է Աբել Սանչեսի գլխավորությամբ: Նույն ճամբարում են մարզվում նաեւ շատ հայտնի  բռնցքամարտիկներ:
Ալեքսը Եվրոպայի եռակի չեմպիոն է, այդ պատճառով էլ իր անձնական մարզիչ Արման Սուքիասյանի հետ որոշել է հրաժարվել հոկտեմբերին նախատեսված Եվրոպայի չեմպիոնական մենամարտից եւ բոլոր ուժերը կենտրոնացնել աշխարհի չեմպիոնի մենամարտի վրա, որը տեղի է ունենալու ձմռանը: Ալեքսի մրցակիցը կլինի  ռուս բռնցքամարտիկ, IBF վարկածով աշխարհի չեմպիոն Եվգենի Գրադովիչը: Մենամարտի ստույգ վայրը եւ ժամկետները դեռեւս նշված չեն»,- ասաց Ֆելիքս Փայտյանը:
Նա նաեւ ավեացրեց, որ հոկտեմբերի կեսին Ալեքս Միսկիրտչյանը կրկին կայցելի Հայաստան: Նրա հետ  կժամանի նաեւ բռնցքամարտիկի մենեջեր եւ պրոմոուտեր Ալաին Վանակերը:

14:17  ,  4 сентября, 2013
Профессиональный боксер Алекс Мискритчян поборется за пояс чемпиона мира, в беседе с корреспондентом NEWS.am Sport заявил Феликс Пайтян – пресс-атташе трехкратного чемпиона Европы по версии IBF, бельгийского боксера армянского происхождения Алекса Мискиртчяна, выступающего в весовой категории 57 кг.
«На данный момент Алекс находится в США. Он на месяц отправился в город Биг-Беар-Лейк в Калифорнии, где тренируется под руководством Абеля Санчеса. В том же лагере тренируются также много известных боксеров.
Алекс – трехкратный чемпион Европы, поэтому он и его личный тренер Армен Сукиасян решили отказаться от поединка за звание чемпиона Европы, запланированного на октябрь, и сосредоточить все силы на поединке за звание чемпиона мира, который состоится зимой. Соперником Алекса станет российский боксер, чемпион мира по версии IBF Евгений Градович. Точное место и сроки проведения поединка пока неизвестны»,- отметил Феликс Пайтян.
Пайтян также добавил, что Алекс Мискиртчян вновь посетит Армению в середине октября. Вместе с ним в Армению приедет также его менеджер и промоутер Алаин Ванакер.