11:41  ,  16 օգոստոսի, 2013
«Մանչեսթեր Յունայթեդին» վերջին 20 տարվա մրցաշրջանի ամենաբարդ մեկնարկն է սպասվում, հայտարարել է անգլիական ակումբի գլխավոր մարզիչ Դեւիդ Մոյեսը։ Բրիտանացի մասնագետը դժգոհ է Անգլիայի առաջնության օրացույցից։
«Հույս ունեմ, որ նման օրացույց ունենք ոչ թե նրա համար, որ նախորդ տարվա չեմպիոնն ենք։ Այժմ մրցաշրջանի մեկնարկը շատ ավելի բարդ է։ Ալեքս Ֆերգյուսոնը զգուշացրել է նման հավանականության մասին։ Բարդ է պատկերացնել, որ նման օրացույցը որոշվել է վիճակահանության միջոցով։ Ամեն դեպքում, եթե մեզ բարդ մեկնարկ է սպասվում, ապա հեշտ չի լինի նաեւ այն թիմերին, որոնք մեզ հետ են խաղալու»,- Մոյեսի խոսքը մեջբերում է The Telegraph-ը։
Հիշեցնենք, որ Անգլիայի չեմպիոնն ԱՊԼ-ի մեկնարկային հինգ տուրերում կխաղա «Սուոնսիի», «Չելսիի», «Լիվերպուլի», «Քրիստալ Փելեսի» եւ «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ։

«Манчестер Юнайтед» ожидает самый сложный старт последних 20-и лет», - заявил главный тренер английского клуба Девида Мойеса. Британский специалист недоволен календарем чемпионата Англии.
«Надеюсь, что такой календарь имеем не потому, что являемся чемпионами. Сейчас старт сезона еще сложнее. Алекс Фергюсон предупреждал о таком повороте событий. Сложно представить, что такой календарь был решен посредством жеребьевки. Во всяком случае, если нас ожидает сложный старт, то будет не легко также тем командам, которые будут играть против нас», - слова Мойеса цитирует The Telegraph.
Напомним, что чемпион АПЛ на старте сезона встретится с «Суонси», «Челси», «Ливерпулем», Кристал Палэсом» и «Манчестер Сити».