17:40  ,  16 հունիսի, 2013
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը գողացել է 25 հազար դոլար արժողությամբ մատանի, գրում է The Telegraph-ը:
2005-ին ամերիկյան ֆուտբոլի «Նյու Ինգլենդ Պետրիոտս» թիմի նախագահ Ռոբերտ Կրաֆտը Ռուսաստանում հանդիպել է Վլադիմիր Պուտինին: Հանդիպման ժամանակ Կրաֆտը ցուցադրել է իր 25 հազար դոլար արժողությամբ մատանին: Ռուսաստանի նախագահը փորձել է մատանին՝ այն դնելով գրպանը: Ավելի ուշ Կրաֆտը հայտնել է, որ որպես հարգանքի նշան մատանին նվիրել է Պուտինին: Սակայն հիմա Կրաֆտը հայտարարել է, որ նրան այդ քայլին դիմել ստիպել է Սպիտակ տունը, որպեսզի սկանդալ տեղի չունենա: Անձամբ Ջորջ Բուշը Կրաֆտին խնդրել է չպատմել միջադեպի մասին, իսկ նա այս տարիներին երազել է սպիտակ ոսկուց եւ ադամանդից պատրաստված մատանին վերադարձնելու մասին:

17:40  ,  16 июня, 2013
Владимир Путин украл перстень стоимостью 25 тысяч долларов у владельца американской футбольной команды (фото)
Президент России Владимир Путин украл кольцо стоимостью 25 тысяч долларов, сообщает The Telegraph.
В 2005 году владелец команды по американскому футболу «Нью-Ингленд Пэтриотс» Роберт Крафт на приеме в России встретился с президентом РФ Владимиром Путиным. На встрече Крафт похвастался своим чемпионским перстнем стоимостью в $25 тысяч.
Путин примерил перстень, снял его, а затем положил в карман. Позднее, дабы сгладить недоразумение, Крафт заявил, что подарил Владимиру Путину свой перстень в знак уважения.
Но теперь Крафт заявляет, что «подарить» перстень его заставил Белый дом, чтобы не поднимать скандал. Лично Джодж Буш просил Крафта соврать на счет кражи. А он все эти годы мечтал вернуть кольцо из белого золота с бриллиантами.