13:43  ,  21 մարտի, 2023
Մարտի 11-19-ը կայացավ CAFÉ - Centre for Access to Football in Europe-ի կողմից անցկացվող ամենամյա համաեվրոպական CAFÉ Week of Action միջոցառումը, որին ամեն տարի մասնակցում է նաև Հայաստանը, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը:
Համաեվրոպական այս միջոցառումների նպատակն է ֆուտբոլը հասանելի ու իրական տոն դարձնել հաշմանդամություն ունեցող երկրպագուների համար:
Միջոցառմանը, որն անցկացվում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հովանու ներքո, մասնակցում են Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայում հանդես եկող թիմերը՝ կազմակերպելով տարբեր միջոցառումներ:
Այս տարի CAFÉ Week of Action-ին մասնակցել են ԲԿՄԱ, «Նոա», «Վան» ակումբները՝ հյուրընկալելով հաշմանդամություն ունեցող 30 երկրպագուների: Նշված ակումբներից ընտրվեցին այս տարվա CAFÉ-ի դեսպանները՝ Արման Ներսեսյանը (ԲԿՄԱ), Էդգար  Մովսեսյանը («Վան») և Երջանիկ Ղուբասարյանը («Նոա»):

13:43  ,  21 марта, 2023
11-19 марта состоялось ежегодное общеевропейское мероприятие CAFÉ Week of Action, организованное CAFÉ - Centre for Access to Football in Europ, в котором Армения также ежегодно принимает участие. В этом году УЕФА также присоединился к проекту, сообщает официальный сайт ФФА.
Цель этих общеевропейских мероприятий — сделать футбол доступным и настоящим праздником для болельщиков с ограниченными возможностями.
Мероприятие проводится под эгидой Федерации футбола Армении, в котором участвуют команды, участвующие в Премьер-лиге Армении, организуя различные мероприятия.
В этом году в CAFÉ Week of Action приняли участие клубы БКMA, «Ноа», «Ван», приняв 30 болельщиков с ограниченными возможностями. Амбассадоры CAFÉ в этом году были выбраны из числа упомянутых клубов: Арман Нерсесян (БКМА), Эдгар Мовсесян (Ван) и Ерджаник Губасарян (Ноа).
Спонтанно к мероприятию также присоединились футбольные клубы «Алашкерт», «Урарту», «Арарат», «Ширак».