16:03  ,  9 փետրվարի, 2023
Լառնակայում ուսումնամարզական հավաք անցկացնող հայ մրցավարները կսպասարկեն Կիպրոսի առաջնության մի քանի հանդիպումներ, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը։
Կիպրոսի առաջնության երկրորդ դիվիզիոնի՝ փետրվարի 10-ին անցկացվելիք տղամարդկանց «ԱԼՍ Օմոնիա» - «Օմոնիա Արադիպու» հանդիպման գլխավոր մրցավար է նշանակվել Զավեն Հովհաննիսյանը, նրան կօգնեն Ատոմ Սևգուլյանն ու Արթուր Գդլյանը։
Նույն օրը տեղի կունենա տղամարդկանց 3-րդ դիվիզիոնի «Էթնիկոս Ասսիա» - «Ասպիս Պիլաս» հանդիպումը, որը կսպասարկի Աշոտ Ղալթախչյանը։ Մրցավարի օգնականներ են նշանակվել Սարգիս Հովհաննիսյանը և Գևորգ Շախկալդյանը։
Փետրվարի 11-ին տեղի կունենա մինչև 19 տարեկանների առաջին դիվիզիոնի «ԱԵԿ Լառնակա» - «Նեա Սալամիս Ֆամագուստա» հանդիպումը։ Հանդիպման գլխավոր մրցավարը կլինի Յուրա Մահտեսյանը, մրցավարի օգնականները՝ Արմեն Խաչատրյանը և Նարեկ Պողոսյանը։
Նույն օրը կանանց առաջին դիվիզիոնի «Լակատամիա» - «Օմոնիա» հանդիպումը կսպասարկի Արաքսյա Սարիբեկյանը։ Նրան կօգնեն Լիանա Գրիգորյանը և Քրիստինե Գրիգորյանը։

16:03  ,  9 февраля, 2023
Армянские арбитры, которые проводят сбор в Ларнаке, обслужат несколько матчей чемпионата Кипра, сообщается на официальном сайте ФФА.
Завен Оганесян назначен главным судьей матча второго дивизиона чемпионата Кипра между «АЛС Омония» и «Омония Арадипу» (10 февраля). Ему будут ассистировать Атом Севгулян и Артур Гдлян.
В этот же день состоится матч третьего дивизиона между «Этникос Ассия» и «Аспис Пилас», который будет обслужит Ашот Галтахчян. Помощниками судьи назначены Саркис Оганесян и Геворг Шахкалдян.
11-го февраля пройдет матч первого дивизиона (до 19 лет) между «АЕК Ларнака» - «Неа Саламис Фамагуста». Главным рефери матча будет Юра Махтесян, ассистентами – Армен Хачатрян и Нарек Погосян.
Араксия Сарибекян будет работать на матче женского первого дивизиона «Лакатамиа» - «Омония» (11 февраля). Ей будут ассистировать Лиана Григорян и Кристине Григорян.