Չարենցավանի մանկապատանեկան մարզադպրոցի մարզադահլիճում անցկացվել է ձյուդոյի Հայաստանի պատանեկան առաջնությունը, որին մասնակցել են 137 մարզիկ-մարզուհիներ Երևանից, Արարատի, Արմավիրի, Կոտայքի, Լոռու, Շիրակի, Գեղարքունիքի մարզերից, հայտնում է Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիան:
Ձյուդոյի Հայաստանի պատանեկան առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրները
ԱՂՋԻԿՆԵՐ
44 կգ
1․ Բաբայան Միլենա / Լոռու մարզ, մարզիչ՝ Ա. Դուրմիշյան
2․ Մարտիրոսյան Յուլյա / ՍՁՕՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Վ. Մարգարյան
48 կգ
1․ Ադամյան Էլիզա / ՍՁՕՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Մ․ Խաչատրյան
2․ Պետրոսյան Ալինա / Աբովյանի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Տ․ Ղազարյան
3․ Գաբրիելյան Դիանա / ԵՕՀՊՄՔ, մարզիչ՝ Ա․ Պետրոսյան
52 կգ
1․ Մանուկյան Սյուզաննա / Մարալիկի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Գ․ Մկրտչյան
2․ Խաչատրյան Մանուշակ / Արտաշատի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Ս․ Խաչատրյան
57 կգ
1․ Սարգսյան Անահիտ / Ճամբարակի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Ս․ Գաբրիելյան
2․ Դոլխանյան Սերինե / Աբովյանի ՍՄՀԿ, մարզիչ՝ Տ․ Ղազարյան
63 կգ
1․ Մանվելյան Մարիա / ՍՁՕՄՊՄԴ․ մարզիչ՝ Վ․ Խուգեյան
Տղաներ
50 կգ
1․ Բեկչյան Արշակ / Լոռու մարզ, մարզիչ՝ Ռ․ Նազլուխանյան
2․ Դարբինյան Հայկ / Արմավիրի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Ա․ Դարբինյան
3․ Ումրշադյան Հակոբ / Գյումրի, մարզիչ՝ Ա․ Բաղդասարյան
3․ Դավիդյան Արթուր / Հրազդանի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Կ․ Աբաղյան
55 կգ
1․ Անդրեյան Անդրեյ / Գյումրի, մարզիչ՝ Ն․ Սուքիասյան
2․ Սրապյան Լյովա / Գյումրի, մարզիչ՝ Ն․ Սուքիասյան
3․ Ստեփանյան Էմմանուել / ԵՕՀՊՄՔ, մարզիչ՝ Վ․ Թորոսյան
3․ Բադալյան Րաֆֆի / ԵՕՀՊՄՔ, մարզիչ՝Վ․ Թորոսյան
60 կգ
1․ Բադալյան Արսեն / Երևանի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Ա․ Մարտիրոսյան
2․ Օզմանյան Ջոնիկ / ՍՁՕՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Մ․ Խաչատրյան
3․ Խաչատրյան Մուշեղ / ԵՕՀՊՄՔ, մարզիչ՝ Ա․ Բաբայան
3․ Մխեյան Էռնեստ / ԵՕՀՊՄՔ, մարզիչ՝ Ա․ Բաբայան
66 կգ
1․ Գալստյան Ռազմիկ / ՍՁՕՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Մ․ Խաչատրյան
2․ Եգորյան Տիգրան / Լոռու մարզ , մարզիչ՝ Ա․ Մելքոնյան
3․ Անդրեասյան Վահե / Արմավիրի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Ա․ Դարբինյան
3․ Գուրջանյան Էրիկ / Լոռու մարզ, մարզիչ՝ Ա․ Գալստյան
73 կգ
1․ Օհանյան Մհեր / Լոռու մարզ, մարզիչ՝ Գ․ Ղազարյան
2․ Ավետիսյան Էդգար / Հրազդանի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Կ․ Աղասյան
3․ Մելքոնյան Գրիգոր / Էջմիածնի ՀՏ, մարզիչ՝ Ն․ Խաչատրյան
3․ Մեխակյան Դավիթ / ՍՁՕՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Տ․ Հովհաննիսյան
81 կգ
1․ Սարուխանյան Սեյրան / Լոռու մարզ, մարզիչ՝ Գ․ Ղազարյան
2․ Աղասարյան Գոռ / Լոռու մարզ, մարզիչ՝ Ս․ Հովհաննիսյան
3․ Խեչոյան Արման / ԵՕՀՊՄՔ, մարզիչ՝ Վ․ Թորոսյան
3․ Կարապետյան Արամ / ԵՕՀՊՄՔ, մարզիչ՝ Վ․ Թորոսյան
90 կգ
1․ Հարությունյան Արեն / Թանդեռ ՄԱ, մարզիչ՝ Հ․ Դերմիշյան
2․ Խաչատրյան Հրանտ, / ՆՀՏ, մարզիչ՝ Հ․ Ամիրխանյան
3․Թովմասով Վալիկ / Նուբարաշենի ՄՄԿ, մարզիչ՝ Գ․ Մկրտչյան
+ 90 կգ
1․Հակոբջանյան Ռոբերտ / Լանջազատի ՄՊՄԴ, մարզիչ՝ Վ․ Խուգեյան
2․ Բարսեղյան Դավիթ / Լոռու մարզ, մարզիչ՝ Գ․ Հարությունյան
Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում