20:03  ,  2 փետրվարի, 2023
Ֆրանսիայի չեմպիոն ՊՍԺ-ի ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեն վնասվածքի պատճառով չի խաղա մոտ մեկ ամիս։ 24-ամյա ֆուտբոլիստը վնասվածքը ստացել էր «Մոնպելիեի» դեմ Ֆրանսիայի առաջնության 21-րդ տուրի խաղում եւ փոխարինվել 21-րդ րոպեին։ ՊՍԺ-ն հաղթել էր 3:1 հաշվով։ Մբապեն 10-րդ րոպեին երկու անգամ չէր կարողացել արդյունավետ իրացնել 11-մետրանոց հարվածը։
«Հետազոտությունը ցույց է տվել, որ Կիլիան Մբապեն ստացել է ձախ ազդրի երկգլուխ մկանի վնասվածք։ Վերականգնման համար կպահանջվի երեք շաբաթ», հաղորդում է փարիզյան ակումբի մամուլի ծառայությունը։
Մբապեն չի օգնի ֆրանսիացի Կրիստոֆ Գալտիեի գլխավորած թիմին Մյունխենի «Բավարիայի» դեմ Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակիչի առաջին խաղում, որը տեղի կունենա փետրվարի 14-ին։
«Մոնպելիեի» դեմ խաղում վնասվածք էր ստացել նաեւ իսպանացի պաշտպան Սերխիո Ռամոսը, որը փոխարինվել էր 32-րդ րոպեին։

20:03  ,  2 февраля, 2023
Французский нападающий чемпиона Франции ПСЖ Килиан Мбаппе из-за травмы пропустит месяц. 24-летний футболист получил повреждение в матче 21-го тура чемпионата Франции против «Монпелье» (3:1).
После медицинского обследования выяснилось, что у Мбаппе травма  двуглавой мышцы левого бедра, сообщает пресс-служба парижского клуба.
Килиан Мбаппе не поможет ПСЖ в первом матче 1/8 финала Лиги чемпионов против мюнхенской «Баварии», который состоится 14-го февраля.
В игре с «Монпелье» травму получил также испанский защитник Серхио Рамос, который был заменен на 32-й минуте.