11:50  ,  27 սեպտեմբերի, 2022
Իսպանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն վստահ է, որ կկարողանան Ազգերի լիգայի վերջին տուրում հաղթել Պորտուգալիայի հավաքականին եւ դուրս գալ եզրափակիչ մրցաշար։
«Մենք ունենք Ազգերի լիգայի եզրափակիչ փուլ դուրս գալու հրաշալի հնարավորություն։ Մենք մոտենում ենք այս խաղին, կարծես՝ աշխարհի առաջնության քառորդ եզրափակիչը լինի։ Պետք է հաղթենք, ոչ մի ոչ ոքի։ Ես վստահ եմ, որ կլուծենք խնդիրը։
Միշտ ասել ենք, որ Պորտուգալիայի հավաքականը շատ տաղանդավոր եւ ֆիզիկապես հզոր թիմ է։ Նրանք ավելի կուռ թիմ են, քան մենք»,- Լուիս Էնրիկեի խոսքը մեջբերում է ՈւԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը։
Պորտուգալիա - Իսպանիա հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 27-ին եւ կմեկնարկի Երեւանի ժամանակով 22:45-ին։ Այս զույգի հաղթողը A լիգայի երկրորդ խմբում կգրավի առաջին տեղը եւ կնվաճի եզրափակիչ մրցաշարի ուղեգիր։ Մյուս երեք ուղեգրերն արդեն ապահովել են Իտալիայի, Նիդեռլանդների եւ Խորվաթիայի հավաքականները։

11:50  ,  September 27, 2022
The head coach of the Spanish team, Luis Enrique, is confident that they will be able to beat the Portuguese team in the last round of the League of Nations and reach the final tournament.
"We will face it like a final, there is no other way," Luis Enrique told a news conference ahead of a game Spain must win to reach the semi-finals instead of Portugal.
"Only a victory is worth (anything to) us. It's a final and throughout a career, you don't play many, even less with your national team.
"Our best players will play, there will be no tests or rotations. We don't speculate in Spain and on Tuesday we will play to win. Period."