13:09  ,  14 օգոստոսի, 2022
Իտալայի փոխչեմպիոն «Ինտերի» իտալացի գլխավոր մարզիչ Սիմոնե Ինձագին մեկնաբանել է 2:1 հաշվով հաղթանակը «Լեչեի» նկատմամբ  Իտալիայի առաջնության մեկնարկային տուրում։ Հաղթական գոլը ավելացված 5-րդ րոպեին խփել էր հոլանդացի պաշտպան Դենզել Դյումֆրիսը։
«Ամբողջ սրտով ցանկանում էինք հաղթել։ Թիմը հավատում էր մինչեւ վերջին րոպեն, որ կարող է հաղթել, եւ դա ամենադրական պահն է այսօր։ Տղաներից գոհ եմ, բայց պետք է վերլուծել, թե ինչու 95-րդ րոպեին կորզեցինք հաղթանակ։
Փոխարինման դուրս եկած ֆուտբոլիստները շատ լավ խաղացին։ Հանդիպումն ավարտեցինք չորս հարձակվողներով։
Ակնհայտ է, որ «Ինտերի» նման թիմը ավելի շուտ պետք է վճռի հանդիպման հաղթական արդյունքը»,- Ինձագիի խոսքը մեջբերում է gazetta.it-ը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Ինտերի» պահեստայինների թվում էր եւ փոխարինման դուրս եկավ 58-րդ րոպեին։

13:09  ,  August 14, 2022
Inter head coach Simone Inzaghi commented on the 2:1 victory over "Lecce" in the opening round of the Italian championship. Dutch defender Denzel Dumfries scored the winning goal in the 5th minute of added time.
“It’s a victory we wanted with our hearts. The team believed to the last moment and that is frankly the only positive, because a team like ours that scored in the first minute and dominated for 30 minutes should do better,” Inzaghi told Sky Sport Italia.
“There was a potential red card incident on Lautaro and we got annoyed after that and lost our way. We should work out why we had to resort to scoring at the last second.
“I have various options off the bench and they did their duty. We finished the game with all four strikers on the field, it was a 4-2-4 formation by then, tried to just pump it into the box and kept believing.