09:40  ,  16 մայիսի, 2022
Ֆրանսիայի Պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստների ազգային միության վարկածով Ֆրանսիայի առաջնության լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչված Կիլիան Մբապեն հայտնել է, որ գրեթե կատարել է ընտրությունը։ Ֆրանսիայի չեմպիոն ՊՍԺ-ի եւ աշխարհի չեմպիոն Ֆրանսիայի հավաքականի 23-ամյա հարձակվողը մինչեւ ազգային թիմի մարզումային հավաքի մեկնարկը՝ մայիսի 28-ը, կհայտնի, թե որտեղ է շարունակելու կարիերան։
«Ապագայիս վերաբերյալ կարող եմ ասել, որ գրեթե կատարել եմ ընտրությունս։ Մինչեւ Ֆրանսիայի հավաքականի հաջորդ հավաքը կհայտնեմ իմ ապագայի մասին»,- Մբապեի խոսքը մեջբերում է RMC Sport-ը։ Մբապեն բանակցում է Մադրիդի «Ռեալի» եւ ՊՍԺ-ի հետ։
Ընթացիկ մրցաշրջանում Մբապեն ՊՍԺ-ի հետ մասնակցել է 45 հանդիպման, խփել 36 գոլ, կատարել 26 գոլային փոխանցում։

09:40  ,  16 мая, 2022
Лучший футболист чемпионата Франции Килиан Мбаппе сделал заявление касательно своего будущего. 23-летний нападающий парижского ПСЖ и чемпиона мира сборной Франции до 28-го мая сообщит, где намерен продолжить карьеру.
«Что касается моего будущего, то я почти сделал свой выбор. Я сообщу о своем будущем до следующего сбора сборной Франции», - приводит слова Мбаппе RMC Sport. Футболист ведет переговоры с мадридским «Реалом» и ПСЖ.
В текущем сезоне Мбаппе в составе ПСЖ принял участие в 45-и матчах, забил 36 голов, отдал 26 результативных передач.