13:05  ,  18 հունվարի, 2022
Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) կանոնավոր առաջնության հերթական խաղում «Լոս Անջելես Լեյքերսը» տանը 101։95 հաշվով պարտության է մատնել «Յուտա Ջազին»։
Լոսանջելեսցիների կազմում ամենաարդյունավետը եղել է ամերիկացի Լեբրոն Ջեյմսը՝ 25 միավոր, 7 փոխանցում, վահանից հետ եկած 7 գնդակ։
Այս ցուցանիշի շնորհիվ Լեբրոն Ջեյմսը նաեւ NBA-ի ռեկորդ է սահմանել։ Նա միակն է, որի հաջողվել է 14 խաղի շարք ունենալ՝ վաստակելով առնվազն 25 միավոր, առնվազն 1 անգամ կատարել 3 միավորանոց նետում, 5 անգամ էլ խլել վահանից հետ եկած գնդակը։

13:05  ,  18 января, 2022
В очередном матче регулярного чемпионата Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) «Лос-Анджелес Лейкерс» дома обыграл «Юту Джаз» со счетом 101։95.
Самым результативным в составе «Лос-Анджелес Лейкерс» стал американец Леброн Джеймс - 25 очков, 7 передач, 7 подборов.
Благодаря этому показателю Леброн Джеймс также установил рекорд NBA. Он единственный баскетболист, который в каждом из последних 14 матчей набирал как минимум 25 очков, реализовывал по меньшей мере один трехочковый бросок, совершал 5 подборов.