20:43  ,  1 սեպտեմբերի, 2021
Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի J խմբի չորրորդ տուրի հանդիպման նախախաղային ասուլիսում ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ,  իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատասխանեց լրագրողների հարցերին։
«Հավաքականի ֆուտբոլիստները շատ լավ աշխատանք են կատարել՝ հաղթելով առաջին երեք խաղերում։ Առաջիկա հանդիպումներում էլ կձգտենք ցուցադրել մեր լավագույն խաղը, հաղթանակ տանել։ Վերջում կերեւա, թե այս ընտրական փուլում ինչի կարող ենք հասնել։
Հաղթողի հոգեբանությունը ազգային հավաքականում ձեւավորվել է դեռ Ազգերի լիգայի խաղերում, որտեղ թիմը շատ լավ հանդես եկավ եւ առաջին տեղը գրավեց։ Դա դրսեւորվեց նաեւ այս ընտրական փուլի խաղերում։ Թիմային խաղի որակը շատ է բարձրացել։ Տղաները հավատում են իրենց ուժերին եւ հաղթելու հնարավորությանը։
Առաջին խաղերում եղան առանցքային ֆուտբոլիստներ, որոնք կարողացան թիմը տանել իրենց հետեւից եւ արդյունք ապահովել։ Հուսանք, որ առաջիկա խաղերում էլ այդպես կլինի։ Բազմիցս ասել եմ, որ բոլորը պետք է պատասխանատվություն վերցնեն։ Ցավոք, վաղը չեն խաղա Հարոյանը, Բարսեղյանն ու Բայրամյանը, բայց մյուսներն էլ կարող են արժանիորեն փոխարինել նրանց»,– ասուլիսում նշեց Մխիթարյանը։
Հյուսիսային Մակեդոնիա - Հայաստան հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 2-ին՝ Երևանի ժամանակով 22:45-ին: Հաջորդ 2 ընտրական խաղերում Խոակին Կապառոսի գլխավորած թիմը կմրցի Գերմանիայի (սեպտեմբերի 5) ու Լիխտենշտեյնի (սեպտեմբերի 8) հավաքականների հետ:

20:43  ,  1 сентября, 2021
Полузащитник сборной Армении и итальянской «Ромы» Генрих Мхитарян поделился мнением в преддверии матча четвертого тура отборочного этапа чемпионата мира 2022-го года против Северной Македонии.
«Футболисты сборной проделали хорошую работу, победив в первых трех играх. И в предстоящих матчах мы постараемся показать свою лучшую игру.
Психология победителя в национальной сборной сформировалась еще в играх Лиги наций, где команда очень хорошо выступила и заняла первое место. Это проявилось и в матчах отборочного турнира.  Качество командной игры значительно повысилось. Парни верят в свои силы.
В первых играх были ключевые футболисты, способные вести за собой команду и обеспечить результат. Будем надеяться, что так будет и в следующих матчах. Я много раз говорил, что каждый должен взять на себя ответственность. К сожалению, Ароян, Барсегян и Байрамян завтра не сыграют, но остальные могут достойно заменить их», – отметил капитан сборной Армении.
Встреча Северная Македония - Армения состоится 2-го сентября и начнется в 22:45 по ереванскому времени.