11:25  ,  30 օգոստոսի, 2021
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականն օգոստոսի 30-ին չարտերային չվերթով մեկնել է Սկոպյե, որտեղ 2022թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի եվրոպական գոտու մրցաշարի J խմբի չորրորդ տուրի հանդիպում կանցկացնի Հյուսիսային Մակեդոնիայի հետ, hաղորդում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաքում ազգային թիմին օգոստոսի 30-ին կմիանան Անդրե Կալիսիրը, Հովհաննես Համբարձումյանը, Հենրիխ Մխիթարյանը, Վահան Բիչախչյանը, Արշակ Կորյանը և Սարգիս Ադամյանը։ Ստանիսլավ Բուչնևը, Արտյոմ Ավանեսյանը և Իշխան Գելոյանը թիմին կմիանան վաղը, իսկ առաջիկա խաղի համար որակազրկված Վարազդատ Հարոյանը՝ սեպտեմբերի 2-ին։
Հայաստանի հավաքականը Երևանից մրցավայր է մեկնել հետևյալ կազմով.
Դավիթ Յուրչենկո - «Ալաշկերտ»
Անատոլի Այվազով - «Ուրարտու»
Արսեն Բեգլարյան - «Ուրարտու»
Կամո Հովհաննիսյան - «Կայրաթ» (Ղազախստան)
Արման Հովհաննիսյան - «Փյունիկ»
Տարոն Ոսկանյան - «Ալաշկերտ»
Հրայր Մկոյան - «Արարատ»
Դավիթ Տերտերյան - «Արարատ-Արմենիա»
Տիգրան Բարսեղյան - «Աստանա» (Ղազախստան)
Խորեն Բայրամյան - «Ռոստով» (Ռուսաստան)
Սոլոմոն Իմե Ուդո - «Ատիրաու» (Ղազախստան)
Դավիդ Դավիդյան - «Խիմկի» (Ռուսաստան)
Արտակ Գրիգորյան - «Ալաշկերտ»
Վբեյմար Անգուլո - «Արարատ-Արմենիա»
Ժիրայր Շաղոյան - «Արարատ-Արմենիա»
Էրիկ Վարդանյան - «Փյունիկ»
Ալեքսանդր Կարապետյան - «Նոա»
Հյուսիսային Մակեդոնիա – Հայաստան հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 2-ին՝ Երևանի ժամանակով 22:45-ին: Հաջորդ 2 ընտրական խաղերում Խոակին Կապառոսի գլխավորած թիմը կմրցի Գերմանիայի (սեպտեմբերի 5) ու Լիխտենշտեյնի (սեպտեմբերի 8) հավաքականների հետ:

11:25  ,  30 августа, 2021
30-го августа национальная сборная Армении чартерным рейсом вылетела в Скопье, где состоится матч четвертого тура группового этапа отборочного турнира ЧМ-2022 между Северной Македонией и Арменией, сообщает пресс-служба ФФА.
Андре Калисир, Оганес Амбарцумян, Генрих Мхитарян, Ваан Бичахчян, Аршак Корян и Саргис Адамян присоединятся к команде уже сегодня в Северной Македонии. Завтра к команде примкнут Станислав Бучнев, Артем Аванесян, Ишхан Гелоян, а Вараздат Ароян - 2 сентября.
Команда Армении отправилась в Скопье в следующем составе.
Давид Юрченко - «Алашкерт»
Анатолий Айвазов - «Урарту»
Арман Оганесян - «Пюник»
Тигран Барсегян - «Астана» (Казахстан)
Соломон Име Удо - «Атырау» (Казахстан)
Давид Давидян - «Химки» (Россия)
Эрик Варданян - «Пюник»
Александр Карапетян - «Ноа»
Встреча Северная Македония - Армения состоится 2-го сентября и начнется в 22:45 по ереванскому времени.