19:25  ,  30 հուլիսի, 2021

Տոկիո-2020․ Օրվա բոլոր մեդալակիրներն ու ընդհանուր մեդալային հաշվարկը

Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում հուլիսի 30-ին վիճարկվեց մեդալների 21 հավաքածու։ Ընդհանուր մեդալային հաշվարկի առաջատարը Չինաստանն է։ Լավագույն եռյակում են նաեւ Ճապոնիան ու ԱՄՆ-ն։

Ակադեմիական թիավարություն, կանայք, մեկտեղանի

  1. Էմմա Թվիֆ (Նոր Զելանդիա)՝ 7.13,97
  2. Աննա Պրակատեն (Ռուսաստան)՝ 7.17,39
  3. Մագդալենա Լոբնիգ (Ավստրիա)՝ 7.19,72

Ակադեմիական թիավարություն, տղամարդիկ, մեկտեղանի

  1. Ստեֆանոս Նտուսկոս (Հունաստան)՝ 6.40,45
  2. Կետիլ Բորշ (Նորվեգիա)՝ 6.41,66
  3. Դամիր Մարտին (Խորվաթիա)՝ 6.42,58

Հեծանվասպորտ, BMX, տղամարդիկ

  1. Նիկ Կիման (Նիդերլանդներ)՝ 39,053
  2. Քայ Ուայթ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 39,167
  3. Կառլոս Ալբերտոն Ռամիրես Իեպես (Կոլումբիա)՝ 40,572

Հեծանվասպորտ, BMX, կանայք

  1. Բեթանի Շրիվեր (Մեծ Բրիտանիա)՝ 44,358
  2. Մարիանա Պախոն (Կոլումբիա)՝ 44,448
  3. Մերել Սմյուլդերս (Նիդերլանդներ)՝ 44,721

Ակադեմիական թիավարություն, կանայք, ութտեղանի

  1. Կանադա՝ 5.59,13
  2. Նոր Զելանդիա՝ 6.00,04
  3. Չինաստան՝ 6.01,21

Ակադեմիական թիավարություն, տղամարդիկ, ութտեղանի

  1. Նոր Զելանդիա՝ 5.24,64
  2. Գերմանիա՝ 5.25,60
  3. Մեծ Բրիտանիա՝ 5.25,73

Լող, կանայք, 200 մետր, բրաս

  1. Տատյանա Շյոնմակեր (Հարավային Աֆրիկա)՝ 2.18,95 (աշխարհի ռեկորդ)
  2. Լիլիան Քինգ (ԱՄՆ)՝ 2.19,92
  3. Էնի Լեյզոր (ԱՄՆ)՝ 2.20,84

Լող, տղամարդիկ, 200 մետր, թիկնալող

  1. Եվգենի Ռիլով (Ռուսաստան)՝ 1.53,27 (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Ռայան Մյորֆի (ԱՄՆ)՝ 1.54,15
  3. Լյուկ Գրինբանկ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1.54,72

Լող, կանայք, 100 մետր, ազատ ոճ

  1. Էմմա Մաքեոն (Ավստրալիա)՝ 51,96 (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Սիոբան Բերնադետ Հոգի (Հոնկոնգ)՝ 52,27
  3. Քեյթ Քեմփբել (Ավստրալիա)՝ 52,52

Լող, տղամարդիկ, 200 մետր, համալիր

  1. Շուն Վան (Չինաստան)՝ 1.55,00
  2. Դանքան Սքոթ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1.55,28
  3. Ժերեմի Դեպլանշ (Շվեյցարիա)՝ 1.56,17

Հրաձգություն, կանայք, ատրճանակ, 25 մետր

  1. Վիտալինա Բացարաշկինա (Ռուսաստան)՝ 38 (լրացուցիչ կրակահերթ՝ 4)
  2. Մին Չոն Կիմ (Հարավային Կորեա)՝ 38 (լրացուցիչ կրակահերթ՝ 1)
  3. Ցզյաշույսյուան Սյաո (Չինաստա)՝ 29

Ցատկացանց, կանայք

  1. Չժու Սյուեն (Չինաստան)՝ 56,635
  2. Լինլին Լյու (Չինաստա)՝ 56,350
  3. Բրայոնի Փեյջ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 55,735

Նետաձգություն, կանայք, անհատական

  1. Ան Սան (Հարավային Կորեա)
  2. Ելենա Օսիպովա (Ռուսաստան)
  3. Լուչիլա Բոարի (Իտալիա)

Թիավարության սլալոմ, տղամարդիկ, բայդարկա

  1. Իրժի Պրշկավեց (Չեխիա)՝ 91,63
  2. Յակուբ Գրիգար (Սլովակիա)՝ 94,85
  3. Հանես Այգներ (Գերմանիա)՝ 97,11

Բադմինտոն, խառը զույգեր

  1. Ի Լյույ Վան / Դունպին Հուան (Չինաստան)
  2. Չժեն Սի Վեյ / Հուան Յա Ցյուն (Չինաստան)
  3. Յուտա Վատանաբե / Արիսա Հիգասինո (Ճապոնիա)

Ձյուդո, կանայք, +78 կգ

  1. Ակրա Սոնե (Ճապոնիա)
  2. Իդալիս Օրտիս (Կուբա)
  3. Իրինա Կինձերսկայա (Ադրբեջան), Ռոմեն Դիկո (Ֆրանսիա)

Ձյուդո, տղամարդիկ,  +100 կգ

  1. Լուկաշ Կրպալեկ (Չեխիա)
  2. Գուրամ Տուշիշվիլի (Վրաստան)
  3. Տամերլան Բաշաեւ (Ռուսաստան), Թեդի Ռիներ (Ֆրանսիա)

Սուսերամարտ, տղամարդիկ, խոցասուսեր, թիմային

  1. Ճապոնիա
  2. Ռուսաստան
  3. Հարավայի Կորեա

Թենիս, տղամարդիկ, զուգախաղ

  1. Նիկոլա Մեկտիչ / Մատե Պավիչ (Խորվաթիա)
  2. Իվան Դոդիգ / Մարին Չիլիչ (Խորվաթիա)
  3. Մայքլ Վինուս / Մարկուս Դենիել (Նոր Զելանդիա)

Աթլետիկա, տղամարդիկ, 10 000 մետր վազք

  1. Սելեմոն Բարեգա (Եթովպիա)՝ 27.43,22
  2. Ջոշուա Կիպրուի Չեպտեգեի (Ուգանդա)՝ 27.43,63
  3. Ջեյքոբ Քայպլիմո (Ուգանդա)՝ 27.43,88

Սեղանի թենիս, տղամարդիկ

  1. Մա Լուն (Չինաստան)
  2. Ֆան Չժենդուն (Չինաստան)
  3. Դմիտրի Օվչարով (Գերմանիա)

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում


  • Այս թեմայով

  • Լրահոս