11:14  ,  7 հուլիսի, 2021
NEWS.am Sport-ը ներկայացնում է 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում մասնակցության իրավունք նվաճած հայ մասնակիցների մասին պատմող Լուսինե Շահբազյանի հեղինակային «Օլիմպիական VLOG» նախագիծը:
Արսեն Հարությունյան, ազատ ոճի ըմբշամարտ, 57 կգ քաշային կարգ
Ծնվել է 1999 թվականի նոյեմբերի 22-ին Մասիս քաղաքում:
Անձնական մարզիչներն են Գեւորգ Վարդանյանը եւ Արշախ Հայրապետյանը:
Արսեն Հարությունյանը 2015 թվականի պատանիների Եվրոպայի չեմպիոն է, 2016թ. պատանիների Եվրոպայի փոխչեմպիոն, 2017թ. երիտասարդների աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, 2018թ. երիտասարդների Եվրոպայի չեմպիոն, երիտասարդների աշխարհի բրոնզե մեդալակիր (2018) :
Մեծահասակների հավաքականում նորամուտը նշել է 2018 թվականի Հայաստանի չեմպիոնությամբ (57 կգ): 2019 թվականին Բուխարեստում տեղի ունեցած մեծահասակների Եվրոպայի առաջնության 61 կգ քաշային կարգում նվաճել է ոսկե մեդալ:
2020 թվականին Հռոմում տեղի ունեցած Եվրոպայի առաջնությունում դարձել է բրոնզե մեդալակիր: Նույն տարում աշխարհի անհատական գավաթի խաղարկությունում նվաճել է արծաթե մեդալ:
Տոկիո-2020 Օլիմպիական խաղերի ուղեգիրը նվաճել է 2021 թվականի մարտի 18-19-ը Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում տեղի ունեցած ազատ ոճի ըմբշամարտի եվրոպական գոտու վարկանիշային մրցաշարում՝ դառնալով ոսկե մեդալակիր:
Արսեն Հարությունյանը Տոկիո 2020-ում մրցագորգ դուրս կգա օգոստոսի 4-ին՝ Երեւանի ժամանակով 06:00-ից 08:30-ը:

11:14  ,  7 июля, 2021
NEWS.am Sport представляет проект «Олимпийский VLOG». Автор проекта Лусине Шахбазян рассказывает об армянских спортсменах, завоевавших путевки на летние Олимпийские игры в Токио.
Арсен Арутюнян, вольная борьба, 57 кг
Родился 22-го ноября 1999-го года в городе Масис. Личные тренеры - Геворг Варданян и Аршак Айрапетян.
Арсен Арутюнян является победителем юношеского чемпионата Европы (2015 г.), вице-чемпионом юношеского чемпионата Европы (2016 г.), бронзовым призером молодежного чемпионата мира (2017.), победителем молодежного чемпионата Европы (2018 г.), бронзовым призером молодежного чемпионата мира (2018 г.).
Арсен Арутюнян впервые принял участие в чемпионате Европы среди взрослых в 2019-м году. В весовой категории 61 кг он завоевал золотую медаль.
Он выиграл бронзовую медаль на чемпионате Европы 2020-го года в Риме. В том же году он завоевал серебряную медаль на индивидуальном розыгрыше Кубка мира.