14:15  ,  28 հունիսի, 2021
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան աշխատանքներ է սկսել Պրեմիեր լիգայում տեսակրկնապատկերների VAR համակարգը կիրառելու ուղղությամբ: Այդ մասին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հերթական ժողովի ընթացքում հայտնել է ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը:
«Սկսել ենք VAR համակարգի ներդրման աշխատանքները, այն կտևի 8-10 ամիս։ Հուսով ենք, որ արդեն 2022 թվականին կկարողանանք Հայաստանի առաջնության խաղերին փորձարկել VAR համակարգը։ Դա շատ բարդ գործընթաց է, որը կապված է ոչ միայն տեխնիկական միջոցների ձեռքբերման, այլ նաև մրցավարների վերապատրաստման և կրթության հետ։ Կարծում եմ՝ այն մեզ կօգնի ավելի լավ անցկացնել հաջորդ առաջնություններ»,- նշել է Արմեն Մելիքբեկյանը։

14:15  ,  June 28, 2021
The Football Federation of Armenia (FFA) has started working to implement the video assistant referee (VAR) system in the Premier League. FFA President Armen Melikbekyan stated this during the regular meeting of the federation.
"We have started the implementation of the VAR system; it will take 8 to 10 months. We hope that already in 2022 we will be able to test the VAR system during the games of Armenia’s league. It is a very complicated process which is connected not only with the acquisition of technical means, but also with the training and education of referees. I believe it will help us to hold the next leagues better," Melikbekyan said.