18:05  ,  15 հունիսի, 2021
ՈւԵՖԱ-ի Եվրոպայի Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլի վիճակահանության արդյունքը մեկնաբանել է «Ուրարտուի» մարզիչ Ռոբերտ Արզումանյանը, փոխանցում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի բրոնզե մեդալակիրները կմրցեն սլովենական «Մարիբորի» հետ։
«Հավանական տարբերակներից մեզ բաժին ընկավ ամենաբարդ մրցակիցը։ Արդեն հասցրել էինք ուսումնասիրել բոլոր թիմերին։ Սլովենիայի ավարտված առաջնությունում «Մարիբորն» առաջին տեղը զբաղեցրած «Մուրայի» հետ հավասար միավորներ ուներ։
Այո, մեծ ավանդույթներ ունեցող թիմ է, բայց մենք պետք է հնարավորինս լավ պատրաստվենք, որպեսզի հնարավորինս լավ հանդես գանք»,– ասել է Ռոբերտ Արզումանյանը։
Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլի առաջին խաղերը տեղի կունենան հուլիսի 8-ին, իսկ պատասխան հանդիպումները՝ հուլիսի 15-ին:

18:05  ,  15 июня, 2021
Тренер «Урарту» Роберт Арзуманян высказал свое мнение о жеребьевке первого квалификационного раунда Лиги конференций, сообщает пресс-служба клуба․
«Из возможных вариантов нам выпал самый сложный соперник. Мы уже успели изучить все команды. В завершившемся чемпионате Словении «Марибор» имел равное количество очков с «Мурой», которая занимала первое место.
Да, это команда с великими традициями, но мы должны подготовиться как можно лучше, чтобы выступить максимально хорошо».
Ереванский клуб встретится с 15-кратным чемпионом Словении «Марибором». Первый матч пройдет 8-го июля в Словении, а ответная игра - 15-го июля в Ереване.